Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » XIV. Kerület, Zugló milyen...

XIV. Kerület, Zugló milyen hely? Biztonságos? "Gazdag -negyed", teljesen átlagos vagy gettós?

Figyelt kérdés

2014. márc. 2. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van az általad felsorolt részek közül minden.
2014. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Hát ja. A 4 emeletes régi építésű gettós (Szugló utca környéke, Várna u. Pillangó park stb),

A panelos rész (Füredi ltp) proli vagy szerencsétlen fiatalok elsősorban.

A belváros felé, a Thököly út felé kicsit polgáribb, némi arab vegyítékkel

A XVI. kerület felé eső rész (Mogyoródi út keleti fele, Miskolci út) kertes, polgári. Még ez a legfaszább. Csak a telkek aprók általában, de nem mindenhol.

2014. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Ha jót akarsz, menj a 16-ba. Ott nem nagyon lehet melléfogni, mert nincs gettó nincs sok panel, az árak picit jobbak, kevésbé zsúfolt és csak + 5-6 perc. Valami oknál fogva a 14. felkapottabb, de a 16-hoz képest nagyon gyenge - biztonsági és nyugalmi szinten.
2014. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Felkapott, de ne menj oda ha ingyé adnák a lakást akkor se.

A Pascal pl. temetőre épült, és lehetne még ezer meg egy negatív dolgot írkálni. Soha nem mennék oda lakni.

2014. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elég vegyes, van mindeféle része tényleg.
2014. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MTom31 válasza:
100%
Hát azért a 16. kerület sem olyan már mint 20 éve. Én itt lakom születésem óta (33 éve), de az elmúlt 10 évben ide is eljutottak a nem civilizált társadalomba való emberek. A centenáriumi ltp. az kerülendő messzire, viszont Mátyásföld, Sashalom teljesen rendben van, csendes nyugodt és meghitt része a kerületnek.
2014. márc. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én meg tavaly költöztem el 34 év után Rákosszentmihályról és kicsit visszasírom. Persze a Centi és a Jókai környéke ha nem is a cigányoké, inkább a csöves prolik aránya magasabb mint a kertesekben, de még közel sem olyan vészes mint egy újpesti vagy egy kőbányai vagy zuglói lakótelepen.
2014. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Tudom, nem ez volt a kérdés, de a XVII. ker Rákosliget, a legtutibb hely Budapesten. Elfogultság, hisz ott nőttem fel. :) Bp. legnagyobb kerülete és szerintem a legbiztonságosabb. Nyugodt, csendes környék. Ja, és busszal 20 perc az Örs. Vonattal is pár perc a Keleti pu.
2014. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Süle Dominik ***** válasza:

XIV.ker


Alsórákos:Nyugodt kellemes rész jó állapotú épületek. Szerintem ez a legjobb. 10/10

Herminamező:Ez a "puccosabb" környék. Itt van a Liget is igy értelemszerűen magasabbak az árak is. Viszonylag több a roma(nem vagyok rasszista). 7/10

Istvánmező:Kb. Ugyanolyan mint Herminamező. 7/10

Kiszugló:Nem tul nagy terület mint azt a neve is sugallja de amugy nem rossz. Talán a Szugló utca az ami nagyon ramatty allápotú. De amugy egész jó 7.5/10

Nagyzugló:Dédnagyapám hosszú ideig lakott itt.(Egressy út)Szerintem okés városrész Egressy út-Róna utca-Fogarasi út szakasz teljesen jó. 9/10

Rákosfalva:Itt inkább a fiataloké a terep. Szerintem okés városrész nyugis szép barátságos. Holtversenyben Alsórákossal 10/10

Törökőr:Nagyon rosszak az épületek állapota. Nyomasztó környék. Viszonylag nagyobb a gettó aránya. Pillangó Park és a Törökőr utca nem rossz 5.5/10


Szerintem ha olyan részen akarsz lakni ahol huszonévesek vannak költözz Rákosfalvára. Ha inkább ott ahol az idősebbek vannak többségbe akkor Alsórákos azon része ahol a 77-es és 82-es troli jár.

2017. jan. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem tudom akik a 16. meg 17. kerület mellett érvelnek mi az oka, de aki városban akar lakni az ne hévvel meg volánbusszal meg vonattal járjon be a városba (szerintem), és ne az M0-áson a kamionok közt, és ahol egy plázához, egy mozihoz is minimum fél órát kell utazni, éjszaka meg hazajutni lehetetlen az ugyan ott van mintha vidékre költözne... hát ezért felkapottabb Zugló ;)
2020. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!