Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aljzat hőszigetelésre mit...

Aljzat hőszigetelésre mit érdemes használni? . és miért?

Figyelt kérdés
Lépésálló nikecellt,vagy kőzetgyapotot?És milyen vastagságú legyen minimum?
2014. márc. 9. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
XPS nikecell (zárt cellás)-mert szigetelése nedvesség hatására sem változik, jó a teherbírása,nem rohad, nem veszi fel a nedvességet.5-10cm általánosan, gondolom nem passzív házról van szó.
2014. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Lépésálló nikecell, de felesleges aljzatszigetelés. A lábazat, a fal, az aljzat beton így is úgyis bevezeti a hideget, így mintha nem is lenne szigetelve. Érdemes a lábazatot és a födém felett leszigetelni mindenképp.
2014. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2. vagyok, rosszul fogalmaztam, természetesen kell aljzat szigetelés, bevett szokás szerint 5-10 cm, amire írtam hogy felesleges és manapság egy bolond divat, az a parketta alatti plusz hőszigetelés.
2014. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dollerakos válasza:
Üdv, Kedves 2-es :-) Akkor is bolond divat, ha nincs alatta pince és nem parketta, hanem kőburkolatú a padló? Én pont ilyen helyzetben vagyok most, és több helyen is olvastam, hogy a 10 cm-es XPS-lap a nyerő. Sőt, még párazáró szigetelést is szeretnék, hogy a talajból feláramló káros gőzök és gázok ellen is szigetelve legyek...
2016. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!