Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fa vagy a műanyag ablak a jobb?

Fa vagy a műanyag ablak a jobb?

Figyelt kérdés
Nyáron építkezünk és anyu fa ablakot akar,mert azt mondták neki,a műanyag ablak hamar bepenészedik.Ez valaóban így van?

2014. márc. 11. 17:40
1 2
 1/12 macskamanci válasza:
Nekünk 7 éve van műanyag, nem volt vele ilyen probléma. Amúgy ezekben már be vannak építve szellőző cellák, biztonságosabban lehet zárni, nem vetemedik, nem dobja le a festéket, könnyebb tisztítani mint a fát.
2014. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem a műanyag penészedik be, hanem a túl tökéletes szigetelés miatt a falfelületek.

Rendszeresítve vannak kis szellőzők a penészedést ez segít megelőzni, nem szabad betömni.

Gyakori szellőztetés szintén javasolt.


A fa természetesen nem a régi Tüzép-es kategóriában,

sokkal igényesebb, viszont akár másfélszer drágább a műanyagnál.

Vállalnám, hogy sznobnak tartanak és a luxus fa nyílászárókat választanám.

(Amúgy azoknál is vigyázni kell a penészedésre.)

2014. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Műanyag. A fa ablakon 1-2 év alatt meglátszódott, hogy azt nem most szereltük be. A műanyag 10 éve van bent.
2014. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
A modernebb műanyag ablakok már megközelítik a fássakat. A penész pedig midkettőnél egy külön kategória.
2014. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A penészedés tudtommal is egész más dolog, ott valami problémának kell lennie.

Ha engem kérdezel, fa, mert nekem az tetszik :) Ha a műanyagokon vannak szellőzők, akkor még egy pont a fának, nekem minél jobban szigeteljen az ablak, ha szellőztetni akarok, kinyitom, amíg nincs szellőztetőrendszerünk (az lesz majd a jó világ, szeretem a friss levegőt). A mi fa ablakaink még elég újak, másfél évesek, nem tudom, hogy fognak kinézni később, de igen gyönyörűek s elég kizárt, hogy valaha is megbánjam, hogy nem műanyagból vannak. De én a természetes anyagokért vagyok oda. Drágább, de nekem megérte. Szép és egész jól hőszigetel. Penész nincs, a lehetőleg hőhídmentesség alapvető szempont volt s a páratartalmat sem hagyjuk magasra emelkedni. Amikor tele volt a ház friss betonnal, vagyis vízzel, akkor volt csak gond, de azt is hamar megoldottuk. Penész sosincs csak amiatt, hogy túl jól zár egy ablak.

2014. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek jöhetnek még válaszok anyunak megszeretném majd mutatni :)


a másik házunknál fa ablakok vannak 9éve, hát eléggé látszik rajtuk a kor és nagyon drágák is voltak.

Anyunak annó azt mondták csak fát vegyen,(szerintem csak lehúzni akarták)

Nekem jobban tetszenének a műanyag ablakok és olcsóbbak is és eléggé pénz szűkében vagyunk és ezért is szeretném.

2014. márc. 11. 21:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsétek el, hogy a fa ablakokat 2-3 évente mázolni/mázoltatni kell, különben tönkre megy!!
2014. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem fa ablakaim vannak 10 éve építettük be, azóta most kentük át megint lazúrral, és kösz jól vannak!

Persze a műanyagot nem kellene festegetni, de én valamiért akkor is jobban szeretem a fát, pedig az csak tévhit, hogy jobban szellőzik mint a műanyag!

Sajnos a fa nyílászárók se lélegeznek már, hiszen vastagon le vannak kezelve, és gumi szigetelés van bennük, pont úgy zárnak mint a műanyagok. De szerencsére már nem vetemednek, mint a régiek.

2014. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mázolni én se fogom az enyémeket, gyönyörűen le vannak lazúrozva s egy darabig biztos szépek maradnak, ugyan csak másfél évesek, de minőségiek (nyilván pont olyanok, mint újonnan, alig telt el idő), de láttam már jópár éves, olcsóbb fa ablakokat, azok is gyönyörűek voltak.

A fehérre festett régi ablakok (vályogház, panellakás) sem kaptak új festést 2-3 évente, a festék nem jött le csak úgy, viszont azok mindig egyformán rondák voltak.


Ha a kérdező a műanyagot szereti, illetve szerethetné a fát is, ha sajnálná rá a pénzt (én dupla áron is fát vettem volna, pedig nem volt elég pénzünk a házra, de majd elkészül egyszer, viszont nagyon zavart volna, ha műanyag az ablak), nos, akkor neki nyilván a műanyag ablak a helyes döntés. Nincs ezzel semmi baj. Kinek mi a fontos. Mind a fa, mind a műanyag ablak lehet jó és rossz is, nem azon múlik.

2014. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 lali az állat ***** válasza:

Nem penészedik hamarabb, mint a fa ablak. Sőt, mindkettőnél nagyon könnyen elkerülhető a penészesedés. Általában nem is az ablak penészedik, hanem a helyiség falai.

Új ház építésénél meg eleve úgy van tervezve az épület, hogy nincs szigeteletlen falszakasz-ergo nincs hidegpont, ahol kicsapódik a pára és megindul a penészesedés.

Akárki állította, hogy a műanyag ablak hamarabb penészesedik, annak jobb esetben gőze sincs arról, mit beszél. Rosszabb esetben hazudik.

2014. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!