Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2014-ben, mit éri meg jobban?...

2014-ben, mit éri meg jobban? Új házat építeni, vagy használtat vásárolni?

Figyelt kérdés
Győriek vagyunk, kb 20 millió forintunk lenne, telekkel rendelkezünk. A kérdés, hogy egy átlagos családi házzal számolva, tehát semmi extra gépészet, burkolatok, stb. mi érné meg jobban?

#felújítás #építkezés #használ-új ház
2014. márc. 12. 08:27
 1/5 gelazso ***** válasza:
használtat venni és felújítani
2014. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
20 milkából már lehet házat is építeni, szépet, relatíve nagyot, és az biztos hogy olyan lesz, mint amilyet Te szeretnél, szerintem ez elég ütős érv az építés mellett
2014. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van telked, van kereted, szerintem építs. Kevesebb vele a fejvakarás, mint a használt->felújíttal. Ha első házad lesz, nem olyan lesz, amilyent szeretnél, de ez csak a beköltözés után fog kiderülni. Ha teheted, a terv/tervek vázlatát mutasd meg minél több embernek, sok jó ötletet fognak adni.
2014. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az új mellett voksolok. Ebben az esetben olyan lesz amilyent TE szeretnél és tudod milyen anyagokból építed.

Igaz a használt olcsóbb (általában az idősebb házak, a pár évesek elég drágák..) illetve ugye ilyenkor zsákbamacskát veszel, rohadhat, repedhet, stb. Ha van rá lehetőség építkezni kell, az országban úgy is pang az építőipar, így nagyon jó árakon találhatsz építőanyagot és szakikat :)

2014. márc. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Építész ***** válasza:

20 millióból Nyugat-Magyarországon építeni érdemesebb, itt mifelénk (Hajdú-Bihar) 2-3 házat kapsz belőle.


Az előttem szóló bejegyzéséhez: nem értek azzal egyet, hogy az első ház nem lesz jó, amire csak később jön rá a kedves építtető.

Egy jó tervező és a vele való sok-sok beszélgetés az életvitelről, a távlati tervekről egy jó házat fog eredményezni.

Ha két hét alatt szeretnél tervrajzot, mert már a melósok ásnák az alapot, na az szokott szar lenni!

Egy igazán jó épület megálmodásához több hónap közös munka kell, majd azután kell a két hét annak engedélyes terv szintű lerajzolásához.


Ui.: a leghosszabb tervezésre fordított idő nálam 2 év volt: négy gyerekes család, nagy ház, 30-40 évre előre gondolkodva: ma már csak két gyerek lakik velük, a másik kettő "kirepült", a felszabaduló helyen 2 kiadó üzlet lett 1-1 ablak ajtóra cserélésével.

2014. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!