Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Passzív ház építése. Tényleg...

Passzív ház építése. Tényleg olcsóbb, és tényleg jobb a megszokottól?

Figyelt kérdés

Elvileg nem is kell bele tégla...


Na a kérdés adott.

Egy 110-120 négyzetméteres egyszintes családi házat szeretnék pár év múlva építeni, de más most érdekel ez a "technológia".

Érdemes?



2014. márc. 20. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

téglával is kivitelezhető és bármi mással is, a hozzá tartozó vastag szigeteléssel plusszba számolni kell. ezért jóval drágább egy normál háznál, nem beszélve a technológiárol/kivitelezésről. itt mindent spec anyagokkal tömítenek, ragasztanak, fednek. aztán a dög drága épületgépészet is ott van.

ha van pénzed érdemes(110-120m2 - kb 25-30 milla).

de a neten sokat találsz róla.könyvek, doksik, honlapok, falszerkezetek, gépészetek.....

2014. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 vagyok. és közben számolhatod, hogy mikor is térül meg mindez.100-120m2 hez pl drága és soká térül meg a hőszivattyú.

sokan jobban hajlanak a sokkal olcsóbb természetes (bio?)anyagokhoz és egy alacsony energiájú házhoz. a spórolt milliókból évtizedekig fűthetsz. vagy napkollektor ill. napelemre használhatod a spórolt pénzt, és máris akár önfenntartó házad lesz

2014. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Építész ***** válasza:

Nem éri meg.

Ha a gáz és az elektromos áram ára megtriplázódik, esetleg akkor.

Építenek ugyan ilyen házakat, de jellemzően azok, akiknek a plusz 15 milla nem jelent gondot.

2014. márc. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mintha nem ugyanarról beszélnél, kedves kérdező. Szerintem az "olcsóbb" jelzőt könnyűszerkezetes házzal kapcsolatban olvastad. A passzív ház mindig jelentősen, (20-30-50%-kal drágább) mint a hasonló alapterületű hagyományos ház.

A passzív ház azt jelenti, hogy bizonyos szigorú (elsősorban) energetikai előírásoknak meg kell felelnie a háznak. Beleérte a nyílászárókat, födém és homlokzatszigetelést stb. stb.

És általában jelentősen alacsonyabb az energia felhasználása, mint egy hagyományos háznak - elsősorban az alacsony téli fűtésköltség miatt...

Jó kérdés megtérülésről beszélni. Sokat gondolkodtam erről, mielőtt a hagyományos házamat nekiálltam szigetelni és napelemezni. De általában bizonyos dolgokkal kapcsolatban én nem számolgatom, hogy mikor térül meg. Egy fürdőszobával kapcsolatban sem tudom megmondani, hogy mikor térül meg.

2014. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!