Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ti hogy birjátok az épitkezést...

Ti hogy birjátok az épitkezést, hogy kell ehhez normálisan hozzáálni?

Figyelt kérdés

7 éve épitkezem, de maximalista vagyok, és nagyon idegesit, hogy nincs még kész a ház. Hogy kell ehhez rendesen hozzáálni, mert pénz hijján mindig csak keveset tudunk haladni, és mindig vannak kilógó vezetékek, vakolatlan falak, és amit megcsináltunk már, azt is lassan újra kell csinálni. Néha belefáradok, és azt mondom inkább vennék egy lakást, ahol kifestek, és kész. Bár valahol meg a ház épitése, alakitgatása is a szenvedélyem, hobby-m, és szeretem csinálni, csak abba vagyok belefáradva, hogy soha nem lesz vége, egy kertesházban mindig van valami felújitandó, kicserélendő dolog. Sosem pihenek, és attól tartok, ez rámegy a lelki egészségemre, vagy hogy ez a kényszeres befejezni akarás miatt nem esek teherbe, vagy elhalasztom az élet más lehetőségeit, mert nekem csak a ház létezik 7 éve, minden pénzem, energiám ebbe ölöm, hogy haladjunk. Nyaralni azóta nem voltam, semmi szórakozás stb. Mégis félek, hogy ha vennék ehelyett egy lakást, ott unatkoznék, és nem lenne semmi, ami lefoglal, és új ötleteket ad, hogy mit kéne még csinálni. Itt viszont sok a teendő, főleg úgy, hogy mindig valamit szerelünk, csempézünk. Listákat készitek arról, hogy mi van még hátra, a várvavárt kész ház elérése érdekében. Kész lesz ez valaha, vagy másképp kellene hozzáállnom a dologhoz?


Arra lennék kiváncsi, hogy aki ugyanezt csinálja, ugyanebben a helyzetben van, hogy áll hozzá?


1. pl gyorsan meghajt pár évet, akkor nem megy nyaralni csak csempéz, vakol, fest, és glettel, vagy ez egy hiú ábránd, hogy kész lesz, mert soha nem lesz kész?


2. Letojja hogy nincs kész, éli az életét, és halad ahogy halad, közben elviseli a vakolatlan falakat, és a kilógó vezetékeket?


irjátok ti hogy vagytok vele, szeretitek-e még csinálni, vagy hogy néha belefáradtok, és azt mondjátok de jó lenne inkább egy lakás, és mellette menni szórakozni, nyaralni, nem csempézni és füvet nyirni, gereblyézni, vakolni, festeni?



2014. ápr. 17. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk ugyanez volt,csak mi totál átépítettük a házat belül,amikor megvettük.7 év után sokalltam be én is,amikor belül már elég jól néztünk ki,de még kívül(színezés,terasz burkolás,kisház bepucolás stb.)sokminden váratott magára.Egy dolog,hogy én közben szültem egy gyereket,akit szerettünk volna. Na mármost,én ennyi idő után ,úgy hogy belül már jól nézünk ki(de még ide is lehet költeni pl. konyha szekrény)totál besokalltam,ami kihatott a férjemmel való kapcsolatunkra is.Hiányoltam,hogy menjünk nyaralni,még ha csak pár napra is...ugyanaz mint nálatok,nem írom le...Mondtam neki,adjuk el, vegyünk egy lakást...ugyanúgy kavarogtak bennem a dolgok mint benned.Konkrétan utálok itt lakni,belefáradtam...Ő sosem lakott lakásba így ő azon bukott ki,hogy én meg oda költöznék.Közben én rájöttem ,hogy nem kimondottan a családi házzal van a bajom,hanem ezzel a házzal,az eddigi macerájával,azzal,hogy itt mindent a párom csinált,semmi másra nem jutott időnk és pénzünk.Mondtam neki,ha nem változtatunk,rámegyek...Végül megegyeztünk,hogy ha sikerül eladni jó áron(ezt az évet szánom rá) és tudunk venni egy olcsóbb házat és marad pénzünk,akkor a felújítás nagy részét megcsináltattjuk és nem engedem,hogy a férjem csinálja,bármennyire is ügyes :-).Igaz,hogy így több pénzbe kerül,de 1-2 hónap alatt megvan a nagyja én pedig nyugodtabb vagyok,hogy nem kell évekig újítgatni és nem hat ki a kapcsolatunkra sem.
2014. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy meg kitartás,magadban kell rendbe tenni a dolgokat és néha igenis áldozni a szórakozásra.Ha mégis maradunk,igyekszünk folytatni a dolgokat,de nem minden áron...
2014. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Egy részét én is át tudom érezni.

Mi március 1.-én kezdtük az alapokkal, és karácsonykor már beköltöztünk. (Hitelből könnyű volt)

Szinte minden működött, de pl. volt néhány ajtó ami csak 5 év múltán lett beépítve, és a külső szigetelés is 3 év alatt készült el, de beszinezve még azóta sincs, de pl. a teraszon is csak beton van, járólap nincs.

Azt hittem ha beköltözünk könnebb lesz, mert nem kell átjárkálni, csak hazaérek és máris csinálhatom a dolgomat. Először csak mindig közbe jött valami, aztán egy idő után az ember szeme megszokja, hogy hiányzik ez-az...

2014. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Ja,és még valami.Szégyeltem is,hogy pl. a betonon járunk,hogy nincs egy egységes konyhabútorom stb.Végül ezeket úgy oldottuk meg,hogy pl.nem rögtön csempéztünk,hanem vettünk olcsóbb laminált lapot a nappaliba és a gyerekszobába,pvc-t a konyhába(már moderneket is lehet kapni)használt konyhabútort a vateráról stb.így egy kicsit az én lelkem is megnyugodott és kellemesebben is néztünk ki.Most ott tartunk,hogy 2 évig volt lenn a konyhában a pvc,már csempe van.3 éve ugyanaz a használt konyhabútorom van,de még egyenlőre bírom,ha nem költözünk,jövőre csináltatunk egyet,és lecsempézettjük a teraszt.Pár év múlva(ha maradunk)lecseréljük a nappaliban a lamináltat parkettára.Én úgy vettem észre,ha már valahogy kinézünk,utána könnyebben tojja le az ember és bátrabban költ másra,és nem zavarja annyira,ha lassabban halad.
2014. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi 2008 - ban kezdtük , még nincsen kész.

A 2 - es pont a jó megoldás , le kell sz....-ni , majd meglesz .

Pénzkérdés az egész , azzal meg lehet oldani , anélkül meg nagyon lassú , midegy ki mit okoskodik.

Amíg mi építettünk , mögöttünk is építettek egy 30-40 milliós házat ( 1 év alatt kész lett ), a tulaja nagyjából annyit csinált , hogy árajánlatokat kért és E-maileket írt , meg ellenőrzött ( ő mesélte ).

Szóval nem veled van a hiba , építkezni pénzzel lehet ....

Ha kész lesz , akkor meg majd úgyis kitalálsz valamit , hogy még ez is kéne....

Szóval szép lassan , nem érdemes belehülyülni , ha meg meghalsz mire kész lesz , majd a gyerekek használják....

2014. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igen, én is úgy vettem észre, hogy ha valami megvan, akkor utána egy kicsit könnyebb. de aztán megint irom a listákat, hogy mi kéne még a teljességhez. Pl konektort felszerelni, ami már egy éve ott van úgy hogy lógnak ki a vezetékek. De már annyira elfáradtunk. Ha csinálom, azért vagyok ideges, hogy megint ezzel megy az idő, ha nem csinálom, azért hogy évek óta igy nézünk ki. Már-már rögeszmésen állok a dologhoz, hogy legyen már kész, mert akkor úgy képzelem, hogy ülök majd a fa teraszomon, a vadi új kertibútorban (persze mi is mindent aprodrol veszünk már lassan használtan :/) és iszogatom a koktélomat. Csak attól félek, hogy ez a pillanat sosem fog eljönni, nem azért mert nem jutunk el oda, hanem azért mert mindig lesz mit csinálni, és lesznek listáim.


Egyébként a lépcsőházban még mi is a betonon járunk, már megvan a járólap, csak még nem volt erőnk feltenni. Nagyon elfáradtam, és attól tartok, mire "kész lesz" ki fogok égni, és nem is fogok örülni hogy kész van. Lehet fölösleges időpocsékolás az egész? Vagy majd amikor egyszer elfogadhatóan kész lesz, akkor majd én leszek büszke magamra, hogy ezt teremtettem, amig akik nyaraltak, meg szórakoztak, majd rohadnak egy büdös panel lakásban, ahol nem férnek el? Nem tudom mi lesz a vége, és hogy utólag úgy gondolom-e majd, hogy jó döntést hoztam, vagy úgy, hogy elment a fiatalságom a házra?

2014. ápr. 17. 19:27
 7/12 A kérdező kommentje:
nekem sincs egységes konyhabútorom, :D mert a régit hoztuk fel, ami nem a fönti konyhába volt szabva, hanem még az előző lakásba, igy össze vissza áll, csálé az egész, de hát ez van, örülök, hogy van valamim (igaz minden szar) mert mindig valami épitkezésre kell költeni, nem pedig a berendezésekre. Jajj, mikor lesz egy végleges rendes otthonom??? és én is szégyellem a betont, szar ha idejön valaki, még vendéget fogadni se tudok örömmel.
2014. ápr. 17. 19:29
 8/12 A kérdező kommentje:

"Szóval szép lassan , nem érdemes belehülyülni , ha meg meghalsz mire kész lesz , majd a gyerekek használják...." hát, ez nagyon tetszett :)))))))))))))))


még gyerekem sincs a ház miatt, mert annyira ezzel vagyok elfoglalva :D de mások mondják, hogy akkor jön a gyerek, ha MINDEN KÉSZ! hát akkor én még várhatok, vagy tényleg leszarom, élünk a betonon, fűtünk a kandallóba gáz hiányában, és majd csak felnő az a gyerek valahogy :) az meg birtam amennyit birtam, egy dolog, majd ő befejezi :D

2014. ápr. 17. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:
majd az lesz az igazi sokk, ha megtudod mennyi a piaci ára, hogy mennyit adnak érte
2014. ápr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hát igen, azért is tartok az eladástól, mert nekünk több értéke van, miután tudjuk mennyit költöttünk az utolsó kapcsolóra, wc ülőkére stb, és mennyi munka volt.


tehát nem nagyon van kiút a mókuskerékből, max áldozatok árán, amit be kell nyelni, hogy értelmetlen munka és erőfeszités volt.


ezek után mégis azt mondom, hogy nem laknék lakásban, csak keresem a módját annak, hogy ennek az energiaigénybevételnek mi a helyes működési módja, vagy inkább a legélhetőbb formája, hogy ne dilizzünk bele, és ne menjen rá a családi kapcsolat.

2014. ápr. 17. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!