Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lebontás után kell e kérvényez...

Leon0424 kérdése:

Lebontás után kell e kérvényezni a földhivatalba hogy teleknek minősüljön vagy automatikusan telek lesz a bontási engedély után?

Figyelt kérdés
Van egy területem de azon volt egy ház, a házat lekellet bontani,bontási engedély megkaptam,ház lebontva.

2014. máj. 1. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Most majd megkéred az önkormányzattól az igazolást, hogy lebontottad, és az alapján jegyzik be a földhivatalban.
2014. máj. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sayrux ***** válasza:

Szia!


A következő a menete:

megbízol egy földmérőt, a földmérő elkészít egy vázrajzot (épület törlés). A földmérőnek kell majd a jogerős bontási engedély (gondolom ez már étdr-en ment). Kimegy körbe méri a telket, kitöltesz egy kérelmet, és a többit Ő intézi.Az összeg amit fizetned kel érte, egyszer 11400 Ft illeték (földhiv. költség+bejegyzési illeték)+ földmérő munkadíja (30-50 ezer között reális). A záradékolás kb 30 nap a tulajdoni lap bejegyzés kb megint 30 nap.


Üdv

Halász Zsolt

földmérő

2014. máj. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fura, mert nekem a törlést megcsinálták vázrajz nélkül! Elég volt az igazolás, hogy megtörtént a bontás. Igazából annyi történt, hogy megjelölték "macskakörömmel" a lebontott épületet.

Persze ez 12 éve volt, és ismerve az országot, közben 5x is változhatott a rendszer. Persze mindig úgy, hogy a polgár szívjon!

:(

2014. máj. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sayrux ***** válasza:

Szia!


Ilyet és sok mást is már csak földmérő csinálhat. Az önkormányzatoknak már nincs ilyen lehetőségük.


Üdv

Halász Zsolt

földmérő

2014. máj. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020 . Bemész az építési osztályra és kéred a törlést . Így a legolcsóbb .
2020. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!