Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vikkend ház / könnyűszerkezete...

Vikkend ház / könnyűszerkezetes? Minek számít?

Figyelt kérdés

Ha van egy telkem akkor arra építhetek ( ha jól tudom ) max. 15 vagy 20 m2 nagyságú beton épületet. Ezt kibővíthetem fa építménnyel vagy ( elvileg ) majdnem bármekkora fa építményt építhetek.

Amennyiben ez nem így van, már most cáfoljatok meg, mert itt jön a kérdés:

Én egy kb. 90-100 m2-es szigetelt faházat ( 2 szoba+nappali+konyha+fürdő+kicsi kamra+talán egy külön WC ) építenék egy telekre, amire nincs építési engedély. Ha ebbe a házba én megoldom a vizet, a víz elvezetését és a fűtést, attól még nem kell az építéséhez engedély. Vagy de? Akkor már könnyűszerkezetes háznak fog számítani? ( Egyébként minden mást megoldok, csak ezt nem tudom. )



2014. márc. 2. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ha van egy telkem akkor arra építhetek ( ha jól tudom ) max. 15 vagy 20 m2 nagyságú beton épületet."

- Ez egyáltalán nem biztos. Függ a telek méretétől és övezeti besorolásától.

"Ezt kibővíthetem fa építménnyel vagy ( elvileg ) majdnem bármekkora fa építményt építhetek."

- Ez sem így van. Legfeljebb, ha tornácra, verandára, előtetőre gondolsz. És, ha meg van szabva, hogy mekkora zöldterületet kell hagyni az adott övezeti besorolású teleknél, akkor ez sem lehet végtelen nagy.

Mielőtt nekiállnál, javaslom, hogy olvassál el pár jogszabályt:

[link]

2014. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sayrux ***** válasza:

Üdv!


Ha felmész az adott település honlapjára, a legtöbb esetben van fent (rendezési-, szabályozási terv). Ott pontosan leírják, hogy adott terület milyen övezetben van és milyen építési szabályok vonatkoznak (előkert, oldalkert, beépíthetőség). Hrsz alapján megtalálod a telkedet. A kisebb tároló ami emberi tartózkodásra nem alkalmas építhető engedély nélkül de úgy tudom attól függetlenül bejelentés kötelezettséggel jár. Amit Te szeretnél építeni ahhoz biztos kell engedély és terv is. Ha engedély nélkül építkezel komoly bírságra számíthatsz. Az Önkorik használják a Google Earth programocskát, illetve sok település légi felvételeket készített.

Mivel sok mindent megvonnak tőlük ráállnak ilyenekre is.


Üdv

Halász Zsolt

Földmérő

2014. márc. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"építenék egy telekre, amire nincs építési engedély"


Akkor nem építhetsz. Benne van a nevében, ÉPÍTÉSI engedély. Lakóházat biztos nem.


Szóval tervezővel mindenképp beszélned kell, de első körben menj be a helyi járási hivatal építési osztályára, és ott a helyrajzi számod alapján pontosan meg tudják mondani, mit lehet, és mit nem. Utána terveztethetsz is...

2014. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!