Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aljzatbetont nem baj e ha...

Aljzatbetont nem baj e ha meglévő parkettáre ráhúzunk?

Figyelt kérdés

Bp.-i régi házban,földszinti szobáról van szó.A szobaajtón kívül az előszobában már rébebb óta meg lett csinálva az aljzatbeton,rá lett húzva arégi kőre,szépen le van járólapozva,minden ok,csak éppen kb.4 cm-rel magasabb a szint,mint a szobáé.Most meg kellene csinálni a szobában is,ahol az a hagyományos halszálkamintába rakott parketta van,gondolom alatta deszkázat.Ha felszedem a parkettát,meg a deszkázatot,lesz vagy 8-9 cm szintkülönbség az előszobához képest.

Arra gondoltam,hogy egyszerűen rá kell húzni a betont a parkettára vasalással persze.

Nem fog kirohadni alóla a parketta hamar?



2014. máj. 4. 10:15
 1/10 Józsi21 ***** válasza:
100%
Ne tedd!Jól gondolod,ki fog rohadni a parketta.Inkább szedd vissza és tegyél le szigetelést,és arra betonozz.
2014. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

."Ha felszedem a parkettát,meg a deszkázatot,lesz vagy 8-9 cm ..."

Én felszedném mert az a 8-9 cm kell és nem reped meg a beton! Sajnos idővel elrohad!

2014. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak kibicként kérdem, muszáj magasítani ? Ha jó a parketta, akkor kit zavar az a kicsi, alig fél lépcsőnyi szintkülönbség? Legalább lenne valami különlegessége a lakásnak.
2014. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hallgass Józsi21-re, szedd fel, tegyél szigetelést (víz és hő), majd betonozz. Sokkal jobb lesz.
2014. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-asnak írom,hogy sajnos a parketta sem túl szép már,illetve fontos,hogy ne legyen szintkülönbség.Értem,mire gondolsz,szépek,és értékesek ezek a parketták,de ezt már nem érdemes "megmenteni".

A szintkülönbség meg nagyon zavaró itt a mi esetünkben.

2014. máj. 4. 12:27
 6/10 waland ***** válasza:

Mit raknátok a parketta helyére? Én felszedném, lebetonoznám, rá lépésálló hungarocell, majd szalagparketta. Szobába én nem tennék járólapot. Parkettára viszont semmiképp nem betonoznék.

Ha mindenképp járólapoznál, akkor viszont miután felvetted a parkettát, alatta úgyis homok lesz, arra te is tehetsz homokot, sódert, vagy amit a kőműves tanácsol, majd betonozhatsz arra. Így nem lesz szinteltérés.

2014. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Könnyen megeshet, hogy amelett, hogy hosszútávon kirohad, rövid távon még jól be is dagadhat a víztől és össze-vissza repedezik, púposodik a cucc. Szimpla fizika. A helykitöltésről már szóltak előttem.
2014. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Húúú kérdező, te is a kókányolás mestere lehetsz :D
2014. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kunu lenke ***** válasza:
Szia!!Tilos!!A szerves anyag berohad!!A parketta alá anno régen minimum 2 rétegrendben került a deszkázat a sportcsarnokokban 3-4 rétegrendes volt az előírás.
2014. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ismertem olyan "ezermestert" aki zártszelvényből oldotta meg a fűtéscsöveket. Azt tudott lopni.
2014. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!