Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül a kőzetgyapot...

Podigabi kérdése:

Mennyibe kerül a kőzetgyapot homlokzati rendszer? És mennyibe kerül a házra felrakása, színezéssel, vakolással együtt?

Figyelt kérdés
10cm-es közetgyapot szigetelés szerintetek elég a Porotherm 30K-s téglára? Sok jót hallottam a közetgypotról. Tényleg egészségesebb lakókörnyezetet lehet vele elérni? Jobb lesz a házon belüli levegő, mint az EPS-el?
2014. máj. 26. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

nehéz a kőzetgyapot


akkor inkább grafitos



7000ft

2014. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kata kata ***** válasza:

Parancsolj, találsz árakat is. [link]

Hogy jobb e mint az EPS? KI erre ,ki arra esküszik.Ez természetesebb anyag szerintem.

2014. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rengeteget olvastam utána, mert terjedtek olyan nézetek, hogy a hungi, vagy az xps miatt penészedés lesz belül mert nem "levegőzik" a fal.

A szakirodalmat végigolvasva kiderült, hogy a belső pára jó esetben 1%-a ha el tud menni a falon keresztül, tehát a fenti mondat a népmesei kategória.

A hőszigetelő anyagok hőszigetelő képességének mérőszámai pedig a szabvány szerint laboratóriumi körülmények között mért adatok (pl szélmentes!!!) környezetre vonatkoznak!


Ennek amiatt van nagy jelentősége, mert a kőzetgyapot szálas anyag, önmagában jól átmegy rajta a levegő. Amíg hibátlan rajta a külső 2 milliméteres nemesvakolat, addig minden oké. De ha a gyerekek, (vagy a vihar) nekivág egy kavicsot, és lesz rajta egy néhány milliméteres lepattanás, no akkor az egésznek durván rontja a hatásfokát, mert a kőzetgyapot a lukon keresztül átszellőzik.

Miután minden szakirodalmat elolvastam homlokzati hőszigeteléssel kapcsolatban, csak légtömör hőszigetelő anyagot mertem választani! (És azt is telibe kenve)

Napi egyszer szellőztetek légtömör (hőszigetelt) nyílászárók mellet, és a páratartalom 50 % körül van télen, a 22 fokos házban - penészedésnek, nedvesedésnek nyoma sincs. A fűtésköltségem meg a felére esett a hőszigetelés következtében...


Még annyit a kőzetgyapot ellen mondanék, hogy ha felteszed a falra, akkor a külső réteg a külső téli hőmérsékleten lehűl. Mivel a kőzetgyapot légáteresztő, ez a lehűlt levegő a kőzetgyapotban a fajsúlya miatt lefelé száll, míg a fal mellett lévő meleg levegő meg a kőzetgyapotban felfelé száll. Magyarán a kőzetgyapotban belül van egy cirkuláció a szabad légáramlás miatt, ami éppen a hőszigetelés ellen dolgozik...

2014. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!