Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék belevágni én is egy...

Szeretnék belevágni én is egy központi fűtés rendszer építésbe. Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Röviden leírom mi lenne a rendszerben, Kazántól-kazánig kb 75 méter leágazásokkal együtt.7 radiátor lenne egy 1000 literes puffer, és egy 23 kw vagy nagyobb vegyes tüzelésű kazán, és egy keringető szivattyú, és persze nyitott kétcsöves rendszer,5 rétegű müa csővel. Hogy kezdjem el?Kérdéseim: Milyen cső átmérővel induljak a két csöves megoldáshoz? És milyet használjak végig? Radiátor leágazásoknál kell e kisebb átmérőt használni? Hogy tudom kiszámolni mekkora szivattyú kell? Kell e e légtelenítő a rendszerbe vagy az utolsó radiátor közelébe?Üdv: Józsi

#központi fűtés #központi fűtés házilag
2014. febr. 21. 19:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nos kezdjük azzal,hogy az a 1 db keringető a kazán és a puffer között vagy a puffer és a radiátorok között lesz??? csak mert mind2 helyre kellene valami.
2014. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én a puffer tartály mögé gondoltam, olvastam pár leírást és ez is benne volt a lehetőségekben.
2014. febr. 21. 20:59
 3/23 A kérdező kommentje:

Valami ilyet szeretnék csak több radiátorral. ez lenne az alap terv.

[link]

2014. febr. 21. 22:05
 4/23 anonim ***** válasza:

Ez úgy szar ahogy van. A puffer és a kazán közé is kell egy szivattyú úgy, hogy ha a háromjáratú lekever, akkor is forgassa a kazánban a vizet. A másik az hogy a puffert sem így kell kötni, mert feleslegesen fűtesz fel 1m³ vizet, ez így csak egy túlméretezett hidraulika váltó, az meg ebbe a rendszerbe nem kell. Harmadszor, az ötrétegű csövek lapradiátorokkal zárt rendszeren energiatakarékosabb fűtést eredményeznek.


Üdv.

2014. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Azért írtam ide,h segítsetek! ehhez képest mindenki elmondja,h mi a szar, meg,h két szivattyú kell,de.h h miért és,h lenne jó azt senki.

Mindenféle képen nyitott rendszer lesz!

2014. febr. 22. 08:06
 6/23 anonim ***** válasza:
Nyitottat csinálj ne halgass senkire. Az enyém nem gravitációs az aljzatban mennek a csövek keringetővel. Zárt volt egészen addíg míg a bátyámnál az ugyan ilyen rendszernél áramszünetkor fel nem forrt a víz , nem nyitott ki a lefújó szelep.Felrobbant a kazán tokostul szakította ki az ajtót kirepült az udvarra és szétnyílt mint a rózsa.Másnap átalakítottam nyitottra az enyémet.
2014. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ugyan ebből az okból akarok én is nyitottat,mivel sokat vagyok melóhelyen, és egyedül élek,így nem tartom elsőrendűnek a zárt rendszert.
2014. febr. 22. 08:48
 8/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Nekünk a kazán és a puffer között egy laddomat van (ha már írtad akkor ennek előnye az is,hogy áramszünet esetén cirkuláltatja a kazán és a puffer között a vizet) nekünk zárt rendszer van.

Itt megtudod nézni a szivattyút: [link]

2014. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Na ilyenre nem is gondoltam. Kerestem az oldalon a te típusodat de nem találom.
2014. febr. 22. 12:55
 10/23 anonim ***** válasza:
Bár gyerekjátéknak tűnik megcsinálni, azért nem elég hozzá, ha az ember megbízhatóan ki tud alakítani egy kötést. Hidd el, akkor jársz majdnem a legjobban, ha elhívsz egy fűtésszerelő szakit, aki a helyszínt látva a pénzedért megmondja. Az itteni tanácsok alapján vagy alul-, vagy túlméretezett lesz a rendszered, ami egyik sem szerencsés.
2014. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!