Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Illetékmentességet kaptunk az...

Illetékmentességet kaptunk az APEH-tól telekvásárláskor.6 éven belül be kell építenünk a telket, ami most lejár. Kapott valaki haladékot a határidő lejárta után?

Figyelt kérdés
Hamarosan lejár a határidőnk, a ház áll, majdnem kész, de nem lesz meg a lakhatási engedély határidőre, mert a csatornázás még most is folyamatban van a város ezen területén. Van itt olyan aki hasonló cipőben jár, kifut az időből? Kapott már valaki haladékot a 4+2 éven túl a beépítésre?

2014. jún. 27. 16:33
 1/3 plajer tibor ***** válasza:
Miért nem építesz egy sufnit engedéllyel ???
2014. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, mit érnék el a sufnival? A gond nem az építési engedély lejárásával van, hanem hogy az APEH kitűzött egy dátumot, ameddig meg kell szereznünk a lakhatási engedélyt. Ha addig nem lesz meg, akkor kamatostul ki kell fizetnünk az illetéket, ami nem kevés pénz. A városban tervezett csatornaberuházás elcsúszott, jelenleg is folyamatban van, így a rácsatlakozás is csúszik. Amíg nincs meg a csatorna, addig nem kapunk lakhatási engedélyt. Ezért gondoltam, hogy még kérünk egy év haladékot az APEH-tól, csak kíváncsi vagyok volt-e más is hasonló cipőben, adnak-e haladékot...
2014. jún. 28. 08:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs kiépítve a csatorna, akkor zárt szennyvíztárolóval megkapjátok a lakhatásit. Hasonló cipőben jártunk, nálunk egy évig biztosan nem lesz csatorna, a határidő meg augusztus volt (idén). Mindent úgy építettünk ki, hogy egyszerű legyen majd a csatornára csatlakozni. Aztán be lett építve egy zárt szennyvíztároló, és megkaptuk a lakhatásit. Olcsóbb, mintha az illetéket ki kellett volna fizetni.
2014. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!