Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tőzsdén az elmúlt évben...

Tőzsdén az elmúlt évben nyertem, és most az otp kiküldte a papírját, h mennyit nyertem és ebből mennyi az adó, meg, h ezeket az infokat elküldik az apehnak is. Ha nem fizetem be akkor az apeh ezt tudni fogja? Mi a határidő? És van büntetés?

Figyelt kérdés
Diák vagyok még és sosem adóztam eddig. Kb 150e-t kéne befizetnem.
2011. márc. 2. 19:40
 1/5 anonim válasza:
a legtöbb online tőzsde (ha online nyerted) 25 %-os adóval jár, sajnos ez is benne van valahol az apróbetűs részben :/
2011. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha 150 eFt-ot kéne befizetned, akkor csak a nyereség(!) volt legalább 750 eFt. Online tőzsde szerintem ezt automatikusan levonja, bár nem tudom, mindegyik más.


A legjobb az lenne, ha felhívnád a NAV tudakozóját.

2011. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ja, amit fentebb leírtam, az 25%-os adó mellett van, jan. 1-től viszont 16% az osztalék kulcs is


viszont nem értem, miért kéne adót befizetned, ezt nekik automatikusan be kéne fizetni, mert úgyse lehet kikerülni


és kapott osztalék nem adóköteles, abból fizetnek adót, mikor levezetik az eredményt..

2011. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nnna akkor tegyük tisztába:


25% adókulcs esetén 150ezer adóból 600e nyereség adódik. 20%-osnál 750. A 16%-ot nem kell idekeverni, ez a tavalyi, 2010-es jövedelme..


Nem kell a brókernek automatikusan befizetni, ugyanis elképzelhető, hogy ezt a nyereséget szembeállítod mondjuk más brókernél elkönyvelt veszteséggel. Erről a bróker nem tudhat, tehát csak ne fizessen helyettem adót, ha lehet, hogy nem is kell!


A kapott osztalék is szja köteles.

2011. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na akkor tényleg tegyük tisztába:

A tőzsdei ügylet: most a 2010 évi adóbevallás szerint:

a 1053 -04 Ürlap Elkülönítetten adózó jövedelmeként kell bevallani a


1.) 174. sorban Ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelem és adója oszlopban.

A kapott igazolás alapján:

nyereség

- költség

= jövedelem azt az adatot kell beirni az emlitett sor d.oszlopába melyet 25 % os forrásadó terheli.


2.) Ha van előző 2008-2009 évről vesztesége akkor azt a 06-01 űrlapban adó kiiegyenlítésként elszámolhatja, ehhez elő kell kotorni az előző bevallásokat 0853és a 0953 a-t.

2011. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!