Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül átlagosan egy...

Mennyibe kerül átlagosan egy energiatakarékos ház építése?

Figyelt kérdés

Több cég weboldalát felkerestem, de eléggé eltérő árakra találtam. Megközelítőleg, mennyibe kerülhet egy kb 100m2-es, energiatakarékos családi ház?

Nektek mennyibe került felépíteni a házatokat? Milyen és mekkora?


2014. jún. 28. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok mindentől függ. Energiatakarékos vagy más passzív esetleg? Miből építed, sima alap/hőszigetelt lemez alap, valami egyszerűbb zsindelytető vagy cserepes sátortető, hagyományos forma vagy minimalista dizájn stb stb... ( egyáltalán mi építhető )


Azért ez elég sok tényezőtől függ. Ugyanarra adtak jelentősen eltérő árat vagy csak nézelődtél a közelítő árak között.

2014. jún. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 plajer tibor ***** válasza:
Ez egy kicsit pontatlan kérdés, így nehéz jól válaszolni rá. A 100 M2 alapterületet jelent vagy szintterületet ??? /50m2 +50m2/ Pincével vagy nélküle ? Az energiatakarékosságnak több szintje van. A+, A, B, C .......STB .... I -IG. A mai szabványoknak kb. a C felel meg. A PASSZÍV és az AKTÍV házak ezeken felül vannak még. A teljes / minősített / passzívház jelenleg még igen drága, mert kevesen merik vállalni ezen a műszaki színvonalon a TERVEZÉST /KIVITELI TERVE KELL !!! / és a kivitelezést / pl túlnyomás álló kivitelben - BLOW-DOOR teszt / . Az összehasonlítás azért is nehéz , mert az energiatudatosság az én esetemben keveredik a LUXUS színvonallal. 2x250m2= 500 m2 200 millió ft .... 400.Eft/m2 a másik földszintes 400 m2 280 millió .... 700 Eft/m2 . Azt gondolom, hogy egy földszintes lapostetős, zöld-tetős, pince nélküli, épület, egy kis talajhő kollektorral / nem szonda / , vezérelt hőcserés szellőzéssel, 3rtg üvegezéssel, 25 cm hőszigeteléssel, 300 Eft /m2 -ből kijöhet.
2014. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!