Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha energia takarékos üzemmódba...

Ha energia takarékos üzemmódban mosok, akkor hidegmosást végez a gép?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy mosógépet és van rajta energiatakarékos gomb. A tájékoztatójában sajnos nem sok mindent találtam erről és az eco gombról, de végül online az eco-ról találtam valamit. Azt írja, abban az üzemmódban max 3 kilót lehet mosni. De az energiatakarékos üzemmódnál nem írja, hogy kevesebb ruhát lehetne belerakni. Kijelzős a mosógép. Sajnos a programválasztó gomb mellett csak a programszámok vannak, az nincs feltüntetve, hogy ahhoz a mosáshoz hány fokos mosás tartozik. A programfüzetben benne van, és idővel meg is lehet tanulni. De az nincs benne a programfüzetbe, hogy ha az eco vagy az energiatakarékos üzemmódban hány fokon mos. Az eco üzemmódban valószínű ugyanannyi fokon mos, csak kevesebb ruhát. Az energiatakarékos gombot ha kiválasztom, nem lehet állítani a hőfokon, azt írja ki rá, hogy off, vaggis ki van kapcsolva. Ezek szerint az energiatakarékos üzemmódban hidegmosást csinál? Honnan tudhatom, hogy hidegvízben vagy melegvízben mos a mosógép? Az energiatakarékos üzemmódban jóval kevesebb idő alatt mos ki.

Szokott valaki hidegmosást csinálni? Ugyanolyan jó, mint a meleg mosás? Ágyneműnél persze nem alkalmaznám, meg nagyon koszos, nagyon izzadt ruháknál, de pl ha csak normál használat után akarom kimosni (ültem benne pár órát az iskolában vagy a kislányom rohangált benne pár órát a játszótéren, de nem lett koszos) arra jó, nem?



#mosógép #energiatakarékos mosógép #hidegmosás
2014. márc. 16. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Indíts be egy energiatakarékos mosást (akár üresben) úgy, hogy a mosógép kivezetőcsövét a mosdókagylóba vagy a kádba teszed. Aztán amikor kijön az első víz, odadugod az ujjad. Vagy ha ez nem lehetséges (falba mozdíthatatlanul be van kötve), meg is tudod állítani a mosógépet működés közben. Pár percet kell várni, mielőtt nyitható lesz az ajtaja. Én is így szoktam, ha utólag találok valami cuccot, amit be akarok még tenni a mosásba. Akkor is kiderül, milyen hőmérsékletű víz van benne. Az nem valószínű, hogy energiatakarékos üzemmódban forró vízzel mosna, szóval megégetni biztosan nem fog.
2014. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!