Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Láttatok már ilyen falszerkeze...

Láttatok már ilyen falszerkezetet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vásároltam egy ingatlant és "dupla" falu: szilikát tégla + kisméretű tégla kötésbe rakva...csodálkoztam is, hogy miért 45 cm széles a fal szilikát tégla létére... A mellékelt képen látjátok a falnak a keresztmetszetét. Én még ilyennel nem találkoztam. Kőművesek dicsérik, hogy ez elég durván megépítették, nem spórolták ki az anyagot.... Nektek mi a véleményetek? Milyen hőszigetelésre számítsak? Szükséges-e hőszigetelni?
2014. júl. 15. 22:33
 1/9 A kérdező kommentje:

Kép:


[link]

2014. júl. 15. 22:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem vettem volna meg,de ez az én magán véleményem. Felénk is van néhány szilikát téglás ház de nem sok jót mondanak róla. [link]
2014. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyet még nem láttam.

De készítettek, már vegyes falazatot régen is. (kő-tégla, vályog-tégla)

Alapvetően nem a vegyes falazattal van a baj, hanem a szilikáttal.

Írnak róla mindenfélét jót-rosszat. A belinkelt oldal elmond mindent.

Személy szerint csatlakoznék előttem szólóhoz, nem vettem volna meg.

Az utólagos hőszigetelésnél arra kell figyelni (amit le is írtak az oldalon), hogy nagy a páramegtartó képessége (sok vizet képes felvenni). Ha ezt nem tudja leadni, mert kívülről lezárod (jó cementes, műanyagos zsákos vakolattal) akkor a nedvesség "bent marad" a rétegekben.

Télen ha lecsökken a hőmérséklet (kint -10 bent +20) akkor ez a pára akár a szerkezetben is meg tud fagyni, tönkretéve azt.

Az hogy utólag lehőszigeteled az biztosan segít megoldani ezt a problémát, mert a hőszigetelés után a falszerkezetben nem fog lecsökkenni a hőmérséklet fagypont alá.

De ne tegyél rá polisztirolt, inkább a kőzetgyapotot javaslom (pont a leírtak miatt).

2014. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok bocs, ha értelmetlen több részletben írtam és nem olvastam át a végén
2014. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Vásárlás előtt sokat olvastam és kerestem véleményeket a szilikátról, a linkelt oldalt is olvastam. Megoszló vélemények után mégis-e mellett döntöttem. 30 éves ház,de egy repedés nincs rajta sehol megnéztük több szakemberrel vásárlás előtt, azt mondták ez jobban áll mint az Egri vár nyugodtan megvehetem. Rengeteg kockaházat, vagy vegyesfalazatu házat néztem meg mind fel volt vizesedve vagy salétromos volt, tetőszerkezet katasztrófa...stb..stb...szörnyű állapotok uralkodnak az ingatlanpiacon. Nem tudom mi lesz 10-20 év múlva a szilikáttal, de most biztosan kijelentem, hogy minimum olyan, de szerintem jobb állapotú a ház mint az akkor épült b30 házak nagy része. Szigetelés végül nem lesz úgy döntöttünk, megnézzük ezt a telet mit tud a fal. Azt tudom, hogy a hőtároló képessége nem túl jó a hőátbocsájtó képessége viszont jobb mint a b30.

2014. júl. 16. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:

#3-4-es vagyok

Nézd természetesen ez a te döntésed. Nem láttam az épületet. lehet, hogy engem is meg tudtak volna győzni.

Abban is tökéletesen igazad van, hogy ingatlan vásárlásnál nem csak azt nézzük, hogy 'jó napot miből van a fal'.

Engem is le akartak beszélni a vályogról, mert felvizesedik, meg alacsony a belmagasság, meg fafödém, de nekem meg ez tetszik úgyhogy ilyet vettem.

De ahogy írtad is a pénztárca is sokat vet a latba.

Abban is igazad van, hogy közel sem biztos, hogy rosszabb mint egy B30-ból épült ház.

A szellőzésre figyelj, meg amit írtam is csak kőzetgyapot hőszigetelést tegyél fel.

2014. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes, hogy az emberek mi alapján döntenek. Megnéztem néhány vályog házat, de omladozott mindegyik. Vizes volt, patkány rágta az egészet...ezek után elhatároztam, hogy csak vályog ne legyen. Mindenképp téglát akartam. Azért azóta rájöttem, hogy nem minden fekete vagy fehér. A szilikáttal is ijesztgettek ( bár hosszútávú tapasztalatom nincs) eddig nem bántam meg. A vályoggal is szerintem ez lehet a helyzet. Egy jól szigetelt, alappal rendelkező stb stb vályogház lehet akár örök élet + 1 nap... sajnos én ilyennel nem találkoztam, de nem zárja ki, hogy ne létezne :)

Szigeteléshez csak kizárólag kőzetgyapotot fogunk használni, ha aktuálissá válik :) Most nyílászárókat cserélünk meg a központi fűtést :)

2014. júl. 17. 08:49
 8/9 anonim ***** válasza:

A központi fűtés sokat javít, egyenletesebb lesz a páraeloszlás, főleg, ha előtte egyedi volt (gáz/vegyes)

A nyílászáróból milyet szeretnétek?

Ha műanyagra gondoltok, javaslom, hogy fontoljátok meg hogy kértek bele automata résszellőzőt (Aereco-t). Drágább lesz valamennyivel (változó de egy húszasból megvan ablakonként)

és akkor tuti nem fogtok penészedni. A műanyag nyílászárók fokozott légzárása sokszor okoz gondot "hagyományos" épületeknél.

2014. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 plajer tibor ***** válasza:

én már láttam ilyesmit, de csak hasonlót. Az anyagoknak ilyen rendszerű kombinálása elég szerencsétlen. ez egy olyan öszvér, amely mindkét szülőtől csak a rossz tulajdonságokat örökölte.

1. a KM tégla betétek miatt tele lett hőhíddal

2. a KM tégla szakaszok nem érnek össze /függőlegesen / így a függőleges teher átadásban a gyenge láncszem a szilikát lesz.

3. a tégla és a szilikát eltérő rugalmasságú anyagok /összenyomódás/ ezért hajszálrepedések várhatóak éveken át.


az egyetlen előny, hogy az ajtó és ablakok dübelezése jól fog a KM tégla betétekben. Sőt a belső felületen is erősen dübelezhetők a KM tégla részek.

Sajnos más előnyt nem látok.

Mivel ez lényegében egy csúnya szakmai melléfogás, azt jelzi a számomra, hogy egyéb megoldások sem lehetnek színvonalasabbak pl FŐDÉM vagy TETŐSZERKEZET.


műszaki ellenőrt kellett volna fogadni VÉTEL ELÖTT ... kb. 20-25.000 ft -ből kaptál volna szakvéleményt egy profitól.

2014. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!