Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Max.100nm alapterületű ház...

Max.100nm alapterületű ház építésének költségei?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülne egy max. 100nm alapterületű ház felépítése telekár nélkül? Egyszintes házra gondolunk, 2 szoba, nappali, konyha, fürdő egybe wc-vel, kamra, kazánház, garázs. Egyenes terepen, téglából építenénk (+dryvit), cserép tetővel, műanyag nyílászárókkal, gipszkarton vagy inkább tégla válaszfalakkal. Burkolatokban közép árkategórára gondoltunk. Kb mennyibe lenne benne, vállalkozó meglenne hozzá. Papíron ő csinálna mindent, de amit tudunk mi megoldanánk (gondolok itt alapásás, burkolatok, dryvit, segédmunka). Aki mostanába épített vagy épít, adhatna valami támpontot. Előre is köszönöm.
2014. júl. 16. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 15-20 milla
2014. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz, de ez elég tág tartomány nekem, hogy 15-20. Tudom h pontosan nem lehet megmondani, de azért na... :)
2014. júl. 16. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok a változó, én 15-25 milla közé tippelném.
2014. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Nincs a földön ember aki ezt pontosan megmondja. Ha csak rá nem hibázik. Kinek mi az olcsó,és a drága.Pl: valakinek a 3e ft-os csempe olcsó,van akinek az 1e ft-os az olcsó.stb.
2014. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem mostanában 180-250 ezer/m2 árat mondtak a kivitelezők tégla házra, tehát a legolcsóbb kb. 18 millió körül lenne, aztán tényleg attól függ mennyiért tudsz beszerezni alapanyagokat, milyen tetőcserép, ablakok stb. és hogy mennyi munkát tudtok elvégezni magatok, tehát mínusz munkadíj. A reális valahol 20 millió körül van.
2014. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 plajer tibor ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy 120.000 ft/m2 /NETTO/ + ÁFA lehet az ár. Az ÁFA 27% mint tudod, tehát nem mindegy, hogy mennyi a netto, mert rögtön + 27 %-ot fizet rá.

Szóval a költségeket csökkentheti az alábbiak:

1. jól kiválasztott padlószint / csökken a beton és földmunka igény/

2. úsztatott beton alapok kb 25 % darálék alkalmazható. / kevesebb beton

3. zsalukő lábazat / nincs zsaluzás/

4. belül néhány kisméretű vb. pillér, így téglát lehet spórolni.

5. vb födém helyett, fafödém és GK mennyezet. /STATIKAI méretezés kell /

6. cirkó és radiátor fűtés + kis padlófűtéssel

7. egyszerű kert és kerítés.


JA ...... és egy jó műszaki ellenőr,/E-NAPLÓZÁS/ aki a közeledbe lakik, mert akkor olcsó lesz a benzin pénze.

2014. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
attól függ mit teszel bele, például burkolatok, ablakok, tégla stb. 25 millió-t számíthatsz. Kivitelező csinálja, vagy te is besegítesz barátokkal stb.
2014. júl. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
manapság sokkal olcsóbb venni, mint építkezni. ha nincs rá pénzed bőven, és minden forintot meg kell nézned akkor jobban jársz ha kész házat veszel. Persze nem mindegy hogy hol.
2014. júl. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!