Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton mennyezet miért...

Gipszkarton mennyezet miért repedt végig a sarkoknál körben?

Figyelt kérdés
Új építésű ház gipszkarton mennyezettel. Felül a sarkoknál ujjnyi vastag repedések végig. Mitől lehet ez? Festés után egy hónappal, fél éves épületnél nem normális ez.
2014. júl. 17. 21:24
 1/5 vvizes-vili válasza:
100%

Helló.

Valószínűleg hiányzik a bandázs szalag szerintem.

2014. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mi raktunk alá szallagot és kétszer lett átcsiszolva plusz gipszezve, de ez után is megrepedt. Szerintem az egész gipszkarton elem mozog ilyenkor, talán nem lett elég erősen rögzítve, pedig jó anyagot használtunk és magunknak csináltuk, szóval tudjuk mi van benne.
2014. júl. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinél meg reped , itt az újjnyi vastagsággal van a baj mert az elég durva.Nikecell díszlécet kell körberagasztani.
2014. júl. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Díszlécet a holkerba. Nekem nincs még dísz a sarokban ,de a műanyag hálóval lett összeglettelve és nem repedt meg. De 99% megreped ,főleg a kartonhoz való szalagnál.
2014. júl. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 plajer tibor ***** válasza:
100%

Feltételezem ez egy faszerkezetű födém alsó rétege.

Ennek sajnos az lehet az oka, hogy nedves fából készültek a födémgerendák és tekerednek, csavarodnak a száradás hatására. Egy teljes fűtési szezon után kellene kivárni a javítással. Ezt a csavarodási , vetemedési erőt egy bandázs-szalag nem tudja felvenni. Minden esetre jelentsd be a garanciális igényedet a kivitelezőnél és méress nedvességet a födémgerendákban. De nem érdemes a fűtési szezon előtt javíttatni.

2014. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!