Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zártszelvényes vázat összeropp...

Zártszelvényes vázat összeroppant a föld súlya körben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy pinceszerű tárolóra, de nincs pénzem rendes pincét építeni.


Arra gondoltam, hogy 2 méteres szelvényekből összerakok egy kockát. Majd a kockára körben ponyvát feszítek (kamionponyvát)


Ezt a vázat ásnám be pinceként a földbe.

A tetején max 20-30 centi föld lenne. Rendesen ki lenne feszítve a ponyva és a zártszelvények sem fél millisek lennének.


Arra számítok, hogy a föld egy kicsit kipúposítja a ponyvát, dehát csak megtartja a váz az "épületet"


Légyszi ne bombázzatok azzal, hogy ez hülyeség, meg hogy építsek rendes pincét téglából mert nem ez a kérdésem.


2013. nov. 20. 19:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, a zártszelvény lehet, hogy idővel rozsdásodna, ezt védőfestéssel fogom megelőzni. FŐLEG A STATIKAI szempont érdekelne.
2013. nov. 20. 19:47
 2/5 vacla válasza:
Űdv a föld súlya legalább 16 mázsa köbön ként és még az eső nem esett rá a kamion ponyva szerinted???
2013. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És hogy rakod össze? Csavarozással vagy hegesztéssel? A hegesztés elpattan idővel a feszültségtől, a csavarozás meg nem túl erős, elcsavarodik. Egyébként meg tele leszel meztelencsigával, vízzel stb. Agyagos talajban kihúzhat a dolog 6-8 évet is, de homokosban 2 évnél többet nem adok neki. Megázik és benyomul az első adandó alkalommal mert nincs ellennyomás mint egy kerti tó esetében a víz.
2013. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehetséges, csak a ponyva nem tűnik valami jó megoldásnak. A tetejét nagyon sűrűn kellene össze kötni, hogy ki bírja a föld súlyát a ponyva, ezért inkább 3mas lemezt raknák rá.

A függőleges vasakat is meg kell merevíteni, és nem lesz valami olcsó.


Én Ahogy számoltam 26000Ft-csak a vasanyag, 25x25x2 zártszelvényből. Akkor 2 tábla vaslemez 21000Ft.

Alulra egy betonkoszorú, hogy ne süllyedjen meg mondjuk 20x20-as koszorúba kell 0,3m3. Akkor kell még festék és hegesztőpálca, vagy huzal.


Olcsóbban jön ki mint téglából mert 54000Ft lenne ott csak a bontott tégla, és akkor még a teteje nincs is meg.

2013. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-mas Vagyok.

Elnézést kérek egy fontos dolgot nem számoltam, az pedig az oldal fal. Az +ban 1-es lemezből 38400.


De így már olcsóbb téglából megépíteni.

2013. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!