Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell víz szigetelni...

Hogyan kell víz szigetelni egy vályog házat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vályogházunk van,és szeretnénk víz szigetelni,mivel a fal sajnos vizesedik. Annyit tudtunk csinálni eddig vele,hogy a ház körül az alapig (valamilyen kő a ház alapja,de eléggé vízes volt) betonfalat húztunk fel az alap mellé,az alap alá nem mertünk ásni,féltünk a beomlástól. A ház bal oldala nem vízesedett,de ott egy jó nagy betonos gang volt ,de a jobb oldala teljesen vízes volt,de ott nem volt ilyen betonréteg.

A kérdésem az lenne,hogy ezzel elértünk e valamit,még akkor is hogy a ház alapja alá nem öntöttünk betont,hanem csak a ház alapja mellé? Így esetleg lehetne már lerakni laminált padlót? A ház padlózata már beton,erre menne párazáró fólia,habfólia és úgy a laminált padló.



2014. júl. 24. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

egyik ismerősön pont így csinálta.


szakaszonként kiásták a fal mellett és beöntötték a betont.


azt nem tudtam miért csinálták

2014. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát gondolom,mert nekik is vizesedett a fal. Szerintem ez is többet ér,mint a semmi,mert nekik is a ház elején van egy nagy betonos gang rész,és a ház azon oldalán nem is vizesedik a fal.


Persze papucsolni még jobb volna,de az azért elég veszélyes.

2014. júl. 26. 18:00
 3/4 plajer tibor ***** válasza:

megítélésem szerint nem csináltatok lényeges vízszigetelést.

Az alap mellé betonozás, okozhat egy kis víz távoltartást az alaptest OLDALÁT zárja el úgy-ahogy a nedves talajtól, főleg az eső és a olvadt hólétől tart egy kis távolságot / ezt csinálja a tornác is/ . Az igazi nedvesség alulról érkezik az alapon keresztül felfelé húzódva a falban. ENNEK nem zártad el az útját.

Itt az igazi megoldás csak a fal teljes átvágása és szigetelő anyag behelyezése lenne/ szakaszosan/. Ezt a szakirodalom aluminium vagy acél lemezzel javasolja, én már csináltam GV.4 bitumenes lemezzel is. A meglevő betonra vízszigetelést tennék, majd egy kis hőszigetelést és csak erre helyezném a laminált padlót. A fal belső oldalán csinálnék egy kis vízzáró habarcs vakolatot a lábazatként 20-30 cm magasan, így van egy kis esély, hogy csak a külső vakolat esik majd le .A BELSŐ talán megmarad majd.

2014. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem,és a kőporos vakolat az maradhat külső vakolásnak? mert jelenleg is az van,de némely helyen kezd sajnos lejönni.
2014. júl. 28. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!