Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet- e vályog házat szigetel...

Lehet- e vályog házat szigetelni? Ha igen milyen típusú szigetelőt kell használni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet. üveggyapot, kőzetgyapot, szalma, esetleg cellulóz. de létezik perforált nikecell direkt erre(légáteresztés miatt)
2014. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet szigetelni üveggyapottal, kőzetgyapottal és ásványgyapottal. Hungarocellel nem szabad szigetelni, mert az nem engedi levegőzni a falat.
2014. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kettestől kérdem,az utóbbiak nem szedik össze a nedvességet, ami álltal hőszigetelőből hővezetővé válnak??
2014. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem 2 vagyok. megfelelően kell kivitelezni, ez alapszabály mindenhol. a vályogfaltól, ha van alsó szigetelése, akkor nem nedvesedik, illetve a vályog lakásba vissza is adja a nedvességet, amit beszív.
2014. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na pont erre az állapotra gondoltam amikor a pára ugymond közlekedik a szigetelőn keresztül, ekkor az nem szigetelő hanem hővezető,lesz. Gondolok én pl hűtőgépeknél is van olyan silány technikai szigetelés ami nedvesedik , és ilyenkor megy mint a bolond, mert nem kapcsol ki, mivel a nedves szigetelő elveszti a kitűzött feladatkörét.
2014. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

Elméletileg mivel szellőzik ezért csak annyira nedves mint a kinti páratartalom.


Őszintén megmondva eddig csak egyszer szigeteltünk vályogfalat, ott úgy csináltuk, hogy tetőlécből készült kereteket csináltunk és ebbe rakosgattuk bele a kőzetgyapot táblákat. A keretet 20-25cm-re raktuk magasabbra a talajtól, hogy ne szívja fel a nedvességet. Ezt követően nádszövetet raktunk rá, és erre vakoltunk.

2014. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!