Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szükséges a vizsga megléte?

Szükséges a vizsga megléte?

Figyelt kérdés

Nem találtam választ még a kérdésemre, így felétek fordulnék, hátha valaki tudna segíteni.

Jelenleg egyetemre járok, később ha szeretnék mondjuk másodállásban házakat építeni és megvan a csapatom akkor lehetséges vagy a cégtulajnak is kell rendelkeznie szakvizsgával?



2014. júl. 25. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Megoldható, hogy nem kell papír. Te ebben az esetben úgymond a befektető leszel és felveszel magad mellé szakembereket. Te nem viheted közvetlenül, mert az iparkamara csak bizonyítvány után ad ki regisztrációs számot, vállalkozói engedélyt meg csak a végzettségednek megfelelő TEAOR szerint kaphatsz.
2014. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 plajer tibor ***** válasza:

építóipri kivitelezést csak IPARKAMARAI REGISZTRÁCIÓ után lehet végezni. Ehhez igazolni kell, hogy van szakképzett alkalmazottja a cégnek. Építési engedélyhez kötött, de már egyébb szinten is gyakran elvárják a FELELŐS MŰSZAKI VEZETŐT is. Ezt pályakezdőként még nem kapod meg.

Célszerű lenne elvégezned egy OKJ-s kőműves vagy ács tanfolyamot, majd ha meg van a szakmai gyakorlatod megkérni az FMV jogosultságot is a MÉK vagy MMK -tól.

Nekem van kőműves mester levelem is, még fiatal mérnökként megcsináltam. Sok sikert !!!!

2014. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!