Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van-e gyakorlati része az AM...

Van-e gyakorlati része az AM (robogó) kategóriájú jogsihoz szükséges elsősegélyvizsgának?

Figyelt kérdés

Egyébként pedig bármilyen egyéb infót szívesen fogadok.:)

(Nyugi, nem vagyok analfabéta, ami első találat, ha beírod, hogy jogsi robogóra, azt már elolvastam.)

Köszi előre is.



2014. jún. 7. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
50cm^3-ig még jogosítvány sem kell hozzá, elég a KRESZ-vizsga (ami viszont érdekes, hogy az 1 év után elévül, ha nincs meg hozzá a jogsi). Hogy külön csak kismotorra (robogóra) lehet-e vizsgázni, azt nem tudom, de gondolom igen, viszont ha megcsinálod a B-t, azzal vezetheted, ezzel időt és pénzt spórolsz meg (gyakorlatilag a B-s jogsi létszükséglet).
2014. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha van B jogsid, valóban nem kell külön a robogóra, és valóban logikusabb a B-t megszerezni először, csakhogy azt 17 éves kortól lehet csak, ezért nekem nem passzol. Ha másmilyen jogosítványod nincs, akkor kell jogsi az AM-re is.
2014. jún. 12. 14:43
 3/3 A kérdező kommentje:

Na, bár gondolom nem érdekel senkit, azért leírom, amit időközben megtudtam, ha már erre járok, hátha még jól jön valakinek.

Tehát:

Az AM (robogó, moped, segédmotoros kerékpár) kategóriához 14 éves kortól lehet jogosítványt szerezni, feltéve ha elvégezted a nyolc általánost (legalábbis tőlem elkérték a bizit).

Teljesíteni kell hozzá

a, egy 25 kérdéses KRESZ tesztet ( ez feleannyi, mint autóhoz)

b, egy elsősegélyvizsgát, amit a Vöröskereszt szervez és ugyanazt kell letenni mindenkinek (azt tapasztaltam, érdemes a végére kerülni, mert egyrészt a fazon fáradt volt, és már jóformán nem is érdekelte, mit csinálsz (pl a lélegeztetést egyáltalán nem kellett bemutatni, mert a második mellkasi kompressziónál leállított) másrészt megnézheted, mit csinálnak a többiek előtted)

c, rutinvizsgát, de csak az egyes, meg a kettes pályát, ("nagy motornak" úgy tudom három van) ezek simán túlélhetők, és asszem minimum 4 órát kell vezetned hozzá

d, forgalmi vizsgát, amin egyelőre nem vagyok túl, úgyhogy nem tudok nyilatkozni róla

Ennyi lett volna, bár nyilván mindenki tudja, csak nem volt kedve/ideje/energiája leírni.

2014. aug. 13. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!