Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőteres vagy sima földszinte...

Tetőteres vagy sima földszintes családi ház?

Figyelt kérdés

Kedves leendő válaszadók! :)


Építkeznénk párommal, már folyamatban van egy tetőteres ház vázolgatása, de kételyeim vannak. Egyikünk sem szeretne tetőtereset, de az építész rábeszélt mert hogy olcsóbb. Tetőteresnél kb 100m2 alapterület lenne elég, földszintesnél 150.

Tételezzük fel, hogy van egy 100m2 alapterületű ház, aminek beépítenénk a tetőterét. Akkor ugyebár fel kell építeni a 100m2-et, vasbeton födém, lábfal, koszorú, magastető --- nagyon leszigetelve. Lehet hogy ez olcsóbban jön ki mintha 150m2 földszinteset építenénk fagerendásat, alacsonyabb hajlásszögű tetővel?

Gondolom az olcsóság csak a szerkezetkész állapotig igaz, mert burkolni, vill-víz-fűtésszerelés minden szinten kell + tetőteresnél a lépcső is elvesz alapterületet, illetve szintén pénzbe kerül.


Valaki tudna esetleg tanácsot adni mit tegyünk? Mi is spórolni szeretnénk, azért választottuk a tetőtereset, de jobban átgondolva kétséges, hogy valóban sok pénzt lehetne megtakarítani vele.


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2014. júl. 29. 07:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
Lehet hogy nem pont ide vág,de én úgy tudom,hogy olcsóbb használt ingatlant venni.viszont ha én ha építenék akkor tetőterest csinálnék,mert hangulatosabb élettereket lehet igy kialakítani.Én nemrég költöztem családi házba amit használtan vettünk,és igaz hogy költeni kellett rá, de eddig nem volt vele gond.Ez egy 80m2 alapterületű téglaépítésű ház betonfödémmel, de nincs beépítve a tetőtér,és hiányzik.
2014. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom akár hogy szigetelsz felül meleg van nyáron. Nekem nem kellene tetőtér mert lehet 40 év múlva is élni akarok benne de nem biztos hogy tudok már lépcsőzni akkor.
2014. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gomzoli ***** válasza:
Energetikai szempontok alapján egy JÓL hőszigetelt emeletes épület sokkal takarékosabb hosszútávon, mint egy hasonló összalapterületű egyszintes. Az évek során garantáltan visszahozza az építés többletköltségeit (ami egyébként sem sok) a fűtésszámlán észlelhető megtakarítással.
2014. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddigi válaszaitokat!


Valóban energetikailag jobbak a tetőteresek, de szerintem ha jól szigetelsz egy földszinteset, akkor nincs nagy különbség a fűtésben, nem? Vagy? A mi vázlatunkban 110m2 a földszint+85m2 a tetőtér(netto)(ha már beépítjük, akkor már az egészet, mert így is úgy is szigetelni kell mindent) ami ugye 195m2, földszintesen ez elférne 160m2-en(nincs lépcső, stb) + alacsony hajlásszögű tető.

Nem egyszerű eldönteni.. :(

2014. júl. 29. 11:33
 5/13 kóczoska válasza:

Szia!Szerintem:1,tetőtér tetőtéri ablakkal nyáron borzasztóan meleg. Még a jó minőségű ablak is ontja befelé a meleget 2,kényelmetlen a tetőtér a "ferdesége" miatt 3,szekrényeknek kevés függőleges térelválasztó fal jut.

Mi is ebben a cipőben járunk és a tervezőnk ötletes megoldásokat adott egy ráépítéssel. Teljes terület megmaradt és tényleg csak kis különbség van árban.Szóval ez egy köztes megoldás az egyszintes és a tetőtér beépítés között.

2014. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

egy tetőtér dög meleg nyáron, mert semmi hőtároló tömege nincsen. így indgyárt a klímát is berakathatod. azonkívül egy lakásban lévő feljáró felviszi az összes meleget és lent érezhetően alacsonyabb a hőfok.

a tetőtér energetikailag nem túl jó, de 2 emelet már inkább jobb.

én nem rajongok a tetőterekért, de ide is beírhatod a keresőbe és meglátod, hogy mindenki a meleggel küzd nyáron egy tetőtérben.

egy mai jó háznak nagy hőtároló tömeggel, jó szigetelésnek, és megfelelő árnyékolókkal (tetőtúlnyúlás-benapozási szög) kell rendelkeznie.

2014. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat!


Ráépítés sajnos nem jöhet szóba, mivel az építménymagasság max 4,5m lehet, így csak lábfalas tetőtér kivitelezhető, emelet nem...


A meleg miatt én is aggódom, meg a lépcsőzés, stb. Viszont még mindig nem tudom melyiket lenne olcsóbb felépíteni (110m2 alap+tetőtér vagy 160m2 csak földszint)

Holnap megpróbálom kiszámolgatni:)

2014. júl. 30. 01:06
 8/13 plajer tibor ***** válasza:
100%

próbálok én is segíteni egy kicsit.


a földszintes házat fafödémmel, talán kicsit olcsóbb de nézzük 1m3 vasbetont elkészíteni anyag+zsalu+díj kb. 70.000 ft/m3 kb. 20 cm födémnél ez 14.000 ft/m2-t jelentene


fa födémhez kell kb. 1 m2 hez kell kb. 0,01 m3 faanyag, acélszerk. szeg csavar, alsó GK borítés ez is kb. 14.00 ft/m2 jön ki ,hőszigetelés nélkül, de festhető GK alsó síkkal.


betonfödém vs fafödém NULLA-NULLA


TETŐSZERKEZET fajlagos ára is 14,-18,000 ft/m2 körül van a tetőtérnél statikilag terhelhetőbb és így kissé drágább kell, mint a FSZ-esnél.


alapozás lényegében egyforma, falak egyformák


a különbség abba van, hogy az egyiket is másikat is a szinterülettel kell valójában szorozni nem az alapterülettel.

TEHÁT 160.000 FT/M2 X 190 M2 =30,4 MILLIÓ

160.000 FT/M2 X 160 M2= 25,6 MILLIÓ


A lépcsőházat egyszer kell csak beleszámítani !!!


vb födémet építenék a földszintes verzióban is.

javaslok még egy hőcserélős + talajhűtőtt szellőzést már elég jó árban van és pollenszűrést is tud.



Megfontolnám azt is hogy legyen egy öszvér :

földszintes VB födémmel , de legyen opciós helye egy lépcsőnek ott legyen fafödém /kivehető/ és a tető legyen olyan hogy egy központi magas részen férjen két kisebb szoba egy zuhany+wc helységgel. Ehhez kell még egy olyan oromfal vagy egyéb ahol kívülről is megépíthető legyen majd később tetőtér ne kelljen a lakáson átjárva építkezni.

2014. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
olcsóság egy dolog, de utána évek alatt milyen költséged lesz, 10-20 év múlva mit szólsz hozzá, mi lesz kényelmes. én nem lépcsőznék most sem ha nem szükséges, 20 év múlva meg utálnám.
2014. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gomzoli ***** válasza:
100%

Egyesek úgy beszélnek 10 lépcsőfokról, mintha 10 emeletről volna szó! Szegény mozgássérült csípőprotézises anyám 3 emeletet kibír nyavalygás nélkül, 88 éves öreganyám pedig egy emeletet 2 szatyorral.

Meg ne szakadjon az, aki szerint 2,5 méteres szintkülönbség lépcsőn való áthidalása olyan rettenetes! Javaslom a gépesített segítséget az ágyból való felkeléshez is!!!

2014. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!