Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 8 millió forint,2 kis gyermek...

Adritomi kérdése:

8 millió forint,2 kis gyermek után járó "szocpol" (1.2 millió) és saját telek (900nm-es) mellett fel lehet építeni egy megközelítőleg 80nm-es családi házat Székesfehérvártól 8 km-re Sárkeresztesen?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk , és úton az első kis baba ,szeretnénk saját házat ,és az építkezés mellett döntött a párom. Eddig csak használt házakat nézegettünk ,de most az építkezés mellett döntöttünk.

Semmit nem tudunk ,mi hogy működik ebben az esetben. Ha valaki fel tudná vázolni pontokban ,hogy mire van szükség egy üres telek (közművek nélkül) megvásárlásától a kulcsrakész házig bezárólag?! Bármilyen információ segítség lenne. Illetve ,ha tud jó szakembert ajánlani nagyon megköszönnénk!

Adri&Tomi



2014. aug. 9. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyiből tudtok venni használtat is most valamivel olcsóbb. Ne vágjatok bele mert nem lesz elég a pénz. Én tudom én is építkeztem 5 éve de majdnem beleőszültem és idegileg kikészültem. Nekem 9 millióba volt 62m2 felépítés és 40m2 teljes felújítás ujravakolás plusz tető. A felújítandó kis házat örököltem így telket nem kellett venni a közművek is bent voltak. Amit lehetett a család csinált és a cserepem is használt mert újra nem tellett. Többe került mint gondoltam , és a szigorú engedélyeztetések idegileg tönkre tettek. A végén már megkentem az illetőt egy kis pénzel akinek át kellett volna venni a házat. Véletlen se jöjjön ki mert úgy is beleköt valamibe ha akar.
2014. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudtok ennyiből házat venni, de vegyétek figyelembe, hogy annak az állapota nagyon rossz lesz, és min. 4-7 millió kelleni fog még a szigetelésére, padlókra, csempére, fűtéskorszerűsítésre, stb. - persze ez hónaponként megoldva is ráér, de mindenképp kalkuláljátok bele.


Ha építkezni szeretnétek az ilyen összegből nem megoldható, csak a ház ára telek, közművek, garázs, pince és egyéb díjak nélkül, félkészen (ti szigetelitek, teisztek a helyére a nyílászárókat, stb.), 10 millió körül mozog, kulcsrakészen 13-15, de ismétlem: ez CSAK a ház ára, semmi más nincs benne.

2014. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket! Segít a tájékozódásban ,főként abba ,hogy ha más "kárán" is,de megtudjuk ,hogy nem ez lenne a legjobb döntés ennyi pénzből!

Még egyszer köszönöm!

2014. aug. 9. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!