Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Purhab tetőszigetelés? Csinált...

Purhab tetőszigetelés? Csináltatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Mi a vélemény a purhabos tetőszigeteléssel kapcsolatban? Lapostetőre lenne.

2014. aug. 11. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

1995-ben épült házat vettem 2011-ben. Sajnos a tetőtér nagyon rossz hőszigetelésű volt, így a belső felújítást végző cég elvállalta azt is, hogy 15 centis kőzetgyapottal leszigeteli a tetőteret. Minden munka jól sikerült (lépcsők, burkolatok, parkettázás, fűtéskorszerüsítés, padlófűtés, festés stb.) csak a tetőtéri hőszigetelés nem. A tetőtér lambéria mennyezetén befújt a kinti hideg, ha nagy szél volt, a tetőtér átszellőzött. A kőzetgyapot kidobott pénznek bizonyult, mert a párazáró fólia nem lett korrektül alátéve.

Mivel a téli hónapokra 100 ezer forintos fűtésszámláim voltak, éreztem tennem kell valamit. Nomeg éppen a tetőtéri fürdőszoba volt a leghidegebb.

Ekkor találkoztam a neten az acéllemez.hu honlapon a fújt zárt cellás habbal.

[link]

Kicsit macerás volt összeegyeztetni, hogy egy ács csapat ugyanakkor érjen rá, amikor a fújók, de megérte a szervezést. A 15 centis kőzetgyapotot kidobtuk, és a tetőtér mennyezete a cseréptér felől le lett fújva 7 cm-es zárt cellás purhabbal. Az ácsok nyitották a cserepeket, a fújók fújtak.

Megszűnt az átszellőzés, és nem csak a fűtésszámla feleződött meg, de a komfortérzet is klasszisokkal javult. A mennyezet felületi hőmérséklete elérte a belső hőfokot. Szóval én nagyon elégedett vagyok a technológiával.

2014. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem!Köszönöm!
2014. aug. 12. 10:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Múltkor számolgattam, egy megvenni kívánt ház kapcsán a különböző lapostető-szigeteléseket. Ár/érték arányban nagyon rossz a fújt hab. Műszakilag persze jó. Nekem a legjobbnak a kavics leterheléses egyenes rétegrendű hőszigetelés tűnt.
2014. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem..kiváncsi lennék, hogy mondjuk minőségileg mennyivel jobb mint más megoldás...mindenki 10 év garanciát ad rá...valóban annyira jó?

Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 12. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
A fújt hab valóban nem olcsó megoldás. És nem UV álló, tehát az UV elleni védelmét még lapostető esetén meg kell oldani! De valóban jó és hosszútávú megoldás. Én már nem vagyok fiatal, azért költöttem rá nem keveset, mert többet már ezzel a témával nem akarok foglalkozni...
2014. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 13. 15:51
 7/10 anonim válasza:
Itt van a purhabszigetelés honlapja: www.isopoly.eu
2015. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Az #1/7 - nek mondanám, hogy szedje össze a gondolatait mielőtt baromságokat írogat.

Mi az hogy


"""Az ácsok nyitották a cserepeket, a fújók fújtak."""


Aki ilyet ír, az életében soha nem látott még szórt/fújt PUR szigetelést. Meg kell nézni egy ilyen PUR szórást a youtube-on, és azonnal kiderül, hogy kamu az egész. Mi az hogy nyitogatták a cserepet ?! Aláfújtak a cserepezés alá ? Jah, gondolom látatlanba fújkáltak be a cserép alá, és ha véletlen többet fújtak, akkor a megdagadt hab megemelte a cserepeket. Arról nem beszélve, hogy a habot mindíg nagyjából szemből kell fújni, és nem árt látni, hogy mennyit fújnak a felületre. Gondolom az ács térdelt a tetőn, a fújó mellette térdelt a tetőn, tömlővel a kezében, és várta, hogy nyíljon a cserép.... Ha kívülről, a cserépoldalról fújják, akkor le kell szedni az összes cserepet, és még ez sem elég, mert az összes lécet is le kell szedni, és úgy lehet telibe fújni a szarufaközöket. Viszont nem tudom mekkora dőlésszögű tetőről van szó, mert egy 45 fokos tetőn megállni lécezés nélkül a kaszkadőrnek is becsületére válik, nem egy egyszerű melósnak. De #1/7 biztosan a cirkuszból hozatott volna artistát, (ha így csinálták volna) csak, hogy saját magának az isopoly.hu-nak reklámot csináljon. A habot biztosan nem #1/7 fújja, de valószinűleg építkezést se látott még, mert nem írna ekkora baromságot. Ha valami gaz is a történetből, akkor inkább rendesen meg kellett volna csinálni a kőzetgyapot szigetelést, ugyanis az is qrvajó, csak rendesen meg kell csinálni.

A kőzetgyapot élettartam szempontjából örök élet, a PUR-t nem tudom, a jó minőségűek biztosan nagyon tartósak. Hőszigetelés szempontból a PUR-nak annyi előnye van, hogy a szerkezetén belül nem cirkulál a levegő, míg egy szálas szerkezetű szigetelőanyagnál a szálak között is van levegőmozgás, ami ugye tudjuk, hogy nem jó. A szálas szigetelés külső oldalára minden esetben páraáteresztő fóliának kell kerülnie, hogy a szigetelés szálai közül ne tudjon szabadon kiáramolni a levegő, viszont a párának el kell távoznia kifelé, azaz mindig a hideg oldal felé.

2017. jún. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
üdvözlet!látom már régi a téma, de szeretném Veletek megosztani a tapasztalatomat. Én most purhaboztattam a födémünket. csúcs szuper ez a cucc:-) érezhető különbség van a házban.A gázkazán pedig nem indul el olyan hamar mint azelőtt. Valóban drágának tűnhet, de hosszú távon sztem kifizetődőbb bárminél, mert időtálló és még garanciát is vállalnak rá, cirka 10 évet!!!
2017. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyolcaska, egyes, leülni.

Egyébként nem a cserép alá fújnak, hanem leszednek egy sávot a tetőről, majd szigetelés után a cserepekt visszateszik.

2017. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!