Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy kazánháznak legalább...

Egy kazánháznak legalább mekkora területűnek kell lenni?

Figyelt kérdés

Egy kis családi házat újítottunk fel és a kazán nem fért be a házba, ezért melléje épülnénk egy kazánházat. Mekkora az a terület, ami egy kazánnak és egy 1.000 literes puffertartálynak elegendő? Kazánról lesz üzemeltetve a meleg víz a fürdőbe és a mosogatóhoz, hogy télen "ingyen" legyen meleg víz. Nyáron meg árammal fűtené csak a fürdő és konyha részére a meleg vizet. Gondolom ennek is kell valami tartály.

Egy előzetes költségvetéshez kellene ez a segítség. Köszönöm!



2014. aug. 15. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontos választ a terveződ a kéményseprővel karöltve ad majd.

Szerintem 2*2 m elegendő, ha nem ott tárolod a tüzelő-anyagot.

2014. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2x2 szerintem kevés, mert egy köbös tartály csak minimum 1x1 méteres alapterületű + szigetelés rá. Kazán kb 0,5x0,5. Melegvíztároló tartály nem tudom mekkora lehet a konyhához, fürdőhöz.
2014. aug. 15. 21:01
 3/4 plajer tibor ***** válasza:

nem szabad megfeledkezni , arról sem, hogy lehet hogy legalább 3 oldalról hozzá kell férni.

Friss levegő betáplálása is megoldandó.

2014. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett a megoldás?
dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!