Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan tudnám leellenőrizni,...

Polgár Sándor Páty kérdése:

Hogyan tudnám leellenőrizni, hogy a hőszigetelt üvegek között valóban ott van a felárért megrendelt Argon gáz? Nem e csak jól lenyúlt a méretre hőszigetelt üvegeket hegesztő üveges mester?

Figyelt kérdés
Megkerestem konkurrens üvegeseket is, de ők is azt állították, hogy ez ma nem lehetséges, nincs rá technika. Ők is ebből élnek, nem céljuk a lebuktatás. Én pedig fizikusként, és űrkutatóként tudom, hogy a sprektométerrel még távoli csillagokban is, meg tudjuk állapítani a gázok arányát, sprektumát.

#sprektometer
2014. aug. 25. 06:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, miért kérded? Kérdezhetted volna, hogy: "Tudtátok, hogy én fizikus és űrkutató vagyok? Leesett az állatok?" :-D
2014. aug. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"Fizikus és ürkutató" létedre még azt sem tudod, hogy olyan szó nincs, hogy "sprektum"? Ezt helyesen "spektrum"nak kellene írni....
2014. aug. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell venni az üveget a profilból, majd egy "injekciós tű"

segítségével mintát kell venni(átszúrod a PU-t) ez pedig egy "gázmérőbe" kell pumpálni. A gép elemzi, normális esetben a gáztöltöttség 85% körül kell hogy legyen.


-Hőszigetelt-üveggyárban dolgozom

2014. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tessen bevinni a munkahelyedre és a "sprektométerrel" megkukkolni. Vagy bekérezkedni a gyártó műhelyébe, és megkérdezni, hogy "na, hol van az argon-palack???" Amúgy teljesen egyszerűen megoldható a belső tér argonnal átöblítése és az utána való teljes leforrasztás.
2014. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Már csak arra kell ráállnod, hogy megtanulj hőátbocsátást mérni. Persze ha csinálsz ugyanolyan üvegből ugyanakkora közzel levegővel töltött próbatestet, könnyen eldönthető, hogy egyenlő-e a hőátbocsátás, vagy dupla a levegősé.

2016. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!