Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Családi ház falán átfúrt...

Titanmanus kérdése:

Családi ház falán átfúrt lyukat mivel érdemes betömni?

Figyelt kérdés

A ház ha jól gondolom B30-as téglából épült, most a külső hőszigetelés előtt vezetnék ki és fel a falon kívülre egy-egy kábelcsatornát egy koax kábelnek (kültéri antenna) és egy másik apró csatornát 4x0,5mm kábeleknek kaputelefonhoz. Bentről fúrnék ki és a kérdésem, hogy utána mivel/hogyan érdemes tömíteni a megmaradt járatot? Purhabhoz kicsik lesznek a lyukak szerintem, betont meg beletömködni kis ecset végével meg nagyon körülményes lenne.

Alkérdés: a külső falon mart vájat a csatorna befedéséhez állítólag a csemperagasztó nagyon jó. Igaz ez?

KÖSZI



2014. aug. 28. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

nem kell teljes hosszában betömni. Elég ha csak simán rásimítasz egy kis csemperagasztóval és kész.


A csatornát meg nem kell befedni ha úgyis megy rá a szigetelés, Bár ha nagyon nagy a rés akkor azt is elsimíthatod a csemperagasztóval

2014. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kábel amúgy is hőhíd a falon keresztül. Én mindenképpen purhabbal próbálnám meg kifújni a lyukat. Láttam már olyan csőrrel is purhabot, mint amilyen a tejszínhabspay-ken szokott lenni...
2014. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, én is purhabbal nyomnám, de tudom hogy macerás és agresszív anyag, és alig pár mm-t menne csak bele. Meglátom majd, tesóm is azt mondta, hogy ő csak csemperagasztót nyomna bele. Ha marad egy kis levegő ott, nem baj, a téglában is van elég, az is csak szigetel. :)
2014. aug. 29. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!