Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlást szigetelése párazáró...

Padlást szigetelése párazáró fóliával, de hogyan?

Figyelt kérdés
Padlás gerendái alulról feldeszkázva és 6-7 cm-es sártapasszal fedve. A padláson a gerendák kint vannak kb 8-10 cm-re és közé szeretnék 10 cm-es üveggyapotot. A párazáró fóliát úgy fektessem le, hogy az teljesen lefedje a gerendákat is, vagy a gerendákat szabadon hagyva csak a közöket takarjam le?

2014. szept. 30. 22:11
 1/4 anonim válasza:
Gerendánként így hőhidas lesz a födémszerkezet... Extrudált hőszigetelésen nem gondolkoztál?
2014. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a padlásfeljáratot kell megcsinálni, hogy ne legyen huzat. ez az első


ha a párazáró alatt lesz a gerenda akkor a pára a gerendákra csapódik ki



szerintem a közöket kell fóliázni és felül nem szabad lezárni, hogy ki tudjon száradni. be kell deszkázni, és közöket kell hagyni 5 cm szellőzőket a deszka közt. vagy letakarod páraáteresztővel a gyapotot, hogy a péra ki tudjon menni felfelé, a padlástér szellős legyen, hogy ki tudjon száradni


a legtöbb pára a fürdőből és a konyhából jön, azt ki kell szellőztetni mindig vagy ki kell vezetni a párát onnan

2014. okt. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gomzoli ***** válasza:
Én az égvilágon semmilyen fóliát nem raktam. Simán leszőnyegeztem vastagon (5+10cm) kőzetgyapottal a padlás padlóját, és köszöni szépen jól van. Nincs se párásodás, se nyirkosodás, se semmi... A lakáson belül észrevehetően jobb a melegérzet, és a páratartalom is teljesen normális (50-55% körül). A tető viszont zárt, nem a szokásos léc-cserép megoldás, hanem OSB-bitumenzsindely, persze elegendő szellőzőnyílás beépítésével. Huzat sincs többé a tetőtérben, legyen bármilyen szél odakint, és ez is sokat számít!
2014. okt. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A párazáró fóliát sürgősen felejtsd el.

Pára áteresztővel letakarhatod a hőszigetelés tetejét, hogy a por ne rontsa az állagát.

Vagy le is deszkázhatod a tetejét és akkor járhatsz rajta.


A páramozgást a lakótérben kell gátolni. Jó anyagokkal el kell tömíteni a repedéseket, ez a minimum amit meg kell tenni. Meg kell akadályozni hogy a meleg levegő kiszökjön a padlás felé. A mennyezetet pára zárhatod, nyugodtan. Egy álmennyezet meleg oldalára már tehetsz párazáró fóliát is.

2014. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!