Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért kell ampert vennem? A...

Miért kell ampert vennem? A több mint 20 éve vett házunkhoz hozzá épitettünk egy toldalék épületet. Most kijöttek az áramszolgáltatotol és megállapitották hogy nem egyezik a tényleges és a papiron levö amper.

Figyelt kérdés

Amikor a házat vettük ugyan az a 3 X 25 volt ami most van. A papirokon pedig 22 éve 3 X 16 szerepel.Párszor voltak már itt a 22 év alatt ellenörizni egyszer fel is irták hogy mi a tényleges helyzet.Semmi nem történt eddig de most azt mondják hogy vegyek ampert.

Miért kell ampert vennem? Mit tegyek? Kinek a hibája ez az egészt? Nem tudom mit csináljak.


2014. okt. 1. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg érdekes!! Mérő csere is volt legalább 2*... Kíváncsian fogom olvasni a tőlem okosabbak véleményét!
2014. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha le van plombálva megfelelően, és gondolom volt mérőcsere is valamikor.....
2014. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Amikor én megvettem a házamat, akkor csak 1 fázis volt, ezért hálózatbővítést kértem, fizettem a 3×20A-ért. Kijöttek, megcsinálták. Aztán az egyik mérőt cserélték is és évente volt leolvasás.

Egyszer kijöttek valami szúrópróbaszerű ellenőrzésre, cserélték a plombát, tettek-vettek, majd közölték, hogy nálam 3×25A van, pedig nekem csak 3×20 járna. Mondtam, hogy ez így is van, megmutattam a hálózatbővítés szerződését. Kérdeztem, hogy ugye nekem nem kell fizetnem a különbözetért. Azt mondták, hogy nem, hiszen én nem kértem. Kérdeztem, hogy miért 25-öset raktak a 20-as helyett, mire azt felelték, hogy a szerelőnél biztosan nem volt 20-as, csak 25-ös. Azzal váltunk el, hogy ők jelzik az esetet, nekem semmi dolgom sincsen, hamarosan kicserélik a 25-ösöket 20-asra. Azóta eltelt 2 év és minden maradt a régiben.

Egy ismerőst kérdeztem, aki az eonnál dolgozik és azt mondta, hogy az számít, ami a papíron van.

Szóval a te esetedben, ha megvan a beköltözéskor kiállított papír és azon 16 van, akkor elmehetnek a büdös francba. Te 3×16-nak vetted meg, hálózatbővítést nem kértél, akkor menjenek ki és cseréljék ki a 25-ösöket 16-osra. Ha kevésnek gondolod a 3×16-t, akkor kérheted, hogy bővítsék 3×25-re, de ekkor valóban fizetned kell a bővítésért.

2014. okt. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az infot.

Plomba van rajta söt mindig is volt. Azt a régi plombát is örzöm amit ök korábban levettek.

Szerzödés bemutatását kérték de nekem korábbi szerzödésem nincsen.

Amikor a házat vettük ugy tudom csak tulajdonos lett át irva.

Akkor még nem is eon volt hanem édász.

Eon szerzödésem csak 2009-es évböl van.

Az ö ajánlatuk az hogy keressem meg azt aki a házat épitette és ha annak van olyan papirja amin a 3 X 25 amper szerepel akkor minden rendben.

A házat 75-ben épitették hát nem hinném hogy a régit tulajdonos örizgetne olyan papirokat.

Az eon 8 évnél tovább nem öriz meg semmit azt mondtak nekik nincs adatuk korábbrol de én örzök minden papirt 92 - ota.

2014. okt. 2. 07:51
 5/7 anonim ***** válasza:
És mi van a ha tulaj időközben elhalálozott?? Csak 8 évig őrzik?? Ma amikor mindent PC re visznek fel? Ennek alapján látják hogy kinek mennyire csökkent drasztikusan a fogyasztása-szabálytalan vételezés... Felháborító! Más fórumon próbálkozz, mert itt nem tudnak segíteni-mint Én sem...
2014. okt. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valami fogyasztovédökhöz kellene talán fordulnom.Nem ismerem ki magam milyen forum vagy hatoság lenne az a hely ahova fordulhatnék.

Köszönöm az infokat.

2014. okt. 2. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:
"fogyasztovédökhöz kellene talán fordulnom" próbát megér, bár nem eszi meg a kutya a saját kölykét! ha valamire jutottál PM ben ha nem esik nehezedre-örömmel venném!
2014. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!