Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Inverter hegesztő esetében...

V.Joe kérdése:

Inverter hegesztő esetében mekkora amper kell az 1 mm-es lemez és a 10 mm-es anyag hegesztéséhez? Magyarra lefordítva, ha én 1 és 10 mm közötti anyagokat szeretnék hegeszteni, milyen A tartományú hegesztőt kell beszereznem?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez leginkább elektróda függő. Egyes lemezhez 1.6 mm-es elektróda való, ehhez pedig általában 30-50A kell. 10 mm-es anyaghoz már akár 5-6 mm-es elektróda is használható, ezekhez viszont már 200A fölötti áram is kellhet. Ha otthoni használatra kell, akkor egy 200A-os gép szerintem elég mindenre.
2013. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elektródának 1 mm-re levetítve 30-40 A szükséges !


Általánosságban 2.5 Pálcával 75-90 Amperrel a legtöbb anyag összevarrható,erre rákalkulálva + 40% többlet kapacitást vehetünk ,azért hogy stabilan 60-70%osan hegeszthessünk egy géppel,a bekapcsolási időt is figyelembe véve.

3.2mm Pálcához 90-120A ajánlott.


Nos 160-180 A gép kielégítő teljesítmény,ha a gép valóban tudja is ezt a paramétert...,és nem egy noname bóvli hegesztőgépről beszélünk.

2013. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem mellékes, hogy MILYEN anyagokat szeretnél hegeszteni?
2013. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MatelX válasza:
Nekem egy inverteres hegesztő trafóm van, max 240 A házi használatra bőven megfelel.
2018. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!