Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Színes, fa erezetű műanyag...

Színes, fa erezetű műanyag ablaknak, vajon meddig marad meg a színe?

Figyelt kérdés
Építkezünk és a napokon belül kéne leadni a rendelést az ablakokra, de egy kicsit elbizonytalanodtam amikor a boltos néni azt mondta, hogy nem tudják, mert ők 4-5 éve gyártják a színeset és nincs még tapasztalat. :(

#színes műanyag ablak #színtartóság
2014. nov. 8. 21:37
 1/3 supra01 ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. elsősorban attól, hogy milyen az alapanyag. Ha nagyon-nagyon jó, akkor sokáig fogja bírni, ha gagyi, akkor kevésbé. Befolyásolja az is, hogy mennyire lesznek "védett" helyen az ablakok. Elvileg 4-5 éve gyártják, és nem volt gond vele, akkor minimum eddig jó lesz. Persze egy ablaknak min. 25 évig kellene jónak lennie, tudom. Ez kicsit lutri is, de szerintem ha nem a legolcsóbb ablak, akkor sokáig jól bírja majd.
2014. nov. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) már csak abban reménykedem, hogy addig kitalálnak majd olyan technológiát, amihez nem kell majd az amúgy jó működésű ablakokat csak azért kidobni, mert kifakult! Egyébként Aluplast 4000, de ugye ez nem jelent sokat, inkább függ a gyártó cégtől, ez esetben Aranyablak Kft.
2014. nov. 16. 18:47
 3/3 supra01 ***** válasza:

Szia! Ahogy néztem német alapanyagból van, szóval jó sokáig jónak kell lennie. Egyébként már most is van megoldás arra, hogy az ablakot megóvd, de ezzel el is takarod magát az ablakot.

Jelenleg a fa ablakok megóvására használják, de elképzelhető, hogy majd a régi "kopott" műanyag ablakokat is ezzel burkolják a jövőben.


[link]

2014. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!