Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlófűtés, falfűtés osztó-gyü...

Padlófűtés, falfűtés osztó-gyüjtő helyett T és keresztidomokból összerakott sor is jó lehet?

Figyelt kérdés

Gondolkozok padló és falfűtés kialakításán.Az árakról tájékozodtam és a többkörös osztó-gyüjtő idomokat aránytalanul drágának tartom! Az alakjából arra jöttem rá hogy ugyan ezt a funkciót talán ellátná ha réz T és keresztidomokból réz közcsavarokkal állítanék össze hasonló osztó-gyüjtő sor. Gyors számolgatás alapján kb a felébe kerülne,na de alkalmas lenne ugyan úgy? Nem kell elektromos vezérlés stb konfort dolog,a lényeg hogy az osztóknál legyen szabályzó csap minden kimenetnél,légtelenító a sor végén.A gyüjtőnél nem is tudom kellene e valami extra,vagy csak simán T idomok egymás melett amikbe össze tud közösülni a sok müanyag cső egy fönyomó csőbe.

Működhetne igy a dolog?



2014. nov. 9. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó lehet, de szerintem nem lesz olcsóbb!

Számoljunk, pl egy 1"-os négykimenetes osztó-nál:

4 db. réz menetes T idom 1" - 3/4" - 1"= 4x810 Ft

[link]

3 db. réz menetes közcsavar 1"= 3x310 Ft

[link]

...ezzel szemben egy négykimenetes idom 2630 Ft!

[link]

2014. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hoppá,hoppá! Nem is tudtam hogy létezik ilyen idom! Ezt persze nem emlitette az eladó a boltban csak a gyári osztót ami marha drága és azerinte nem helyettesíthető semmi mással mert az nem jó meg rontja a hatásfokot a buherált gagyi megoldások stb,stb. Nagyon jó köszönöm szépen az infót! Létezik ez több kimenetesbe is,meg esetleg 1/2-colos kimenetekkel?
2014. nov. 10. 21:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha megnézed ezt a weboldalt, láthatod, hogy létezik 1/2"-os is. Négyesnél nagyobb nincs, de sorolható-egymásba csavarható, pl. hatoshoz két hármat összecsavarsz.

[link]

2014. nov. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!