Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Az 50 m2-es lakásomat szeretné...

Az 50 m2-es lakásomat szeretném felújítani, és radiátorok helyett falfűtést ajánlottak. Szerintetek alkalmas ez a módszer egy régi társasházban (téglafal) a megfelelő és problémamentes fűtéshez?

Figyelt kérdés
A csöveket anélkül is fel lehet szerelni, hogy nem bontom le tégláig a falat, csak simán a falra felszerelik, és egy vakolat kerül rá (Thermowand )? Ha van tapasztalata valakinek a falfűtés terén, plusz még a MIKA 6 e kazán terén is, az kérem írja le részletesen. Köszi!

#falfűtés #MIKA 6 e kazán
2012. nov. 14. 20:49
 1/7 gomzoli ***** válasza:
100%

A szomszédaid hálásak lesznek.

Jó dolog a falfűtés, de ha a fűtött fal másik oldala nincs hőszigetelve, akkor úgymond a megtermelt meleg fele a fal másik oldalát is fogja melegíteni.

A másik, hogy falanként úgy 5 centit (legalább) veszítesz a szoba belméretéből.

Jobban jársz a radiátorokkal.

2012. nov. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy padlófűtés, nekünk az van és nagyon jó, mondjuk nem tudom megoldható e panelben.
2012. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Elvileg a falfűtés a legjobb módszer, mert teljesen egyenletesen oszlik el a hő, nem hidegek a falak, és megvan az az előnye a padlófűtéssel szemben, hogy nem száll a por miatta.

A csöveket biztosan fel lehet szerelni a vakolatra is, csak nincs sok értelme, mert vakolni, fúrni úgyis kell, úgyis kosszal jár, ennyi erővel akár le is verhetitek a jelenlegi vakolatot, viszont ha marad a régi, és netán meglazult, de még nem veszitek észre és rászereltek meg főleg rávakoltok, abból kellemetlen helyzet adódhat később.

2012. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az első véleményét, nem is tudom minek ajánlották.
2012. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bence_ ***** válasza:

"A csöveket anélkül is fel lehet szerelni, hogy nem bontom le tégláig a falat, csak simán a falra felszerelik"

Előttem már le írták a veszélyét, de akkor még a régi vakolattal is c csökken a szobád mérete. Tornacsarnokban valóban nem számít oldalanként 2-3 cm de egy szobában?

2012. nov. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gomzoli ***** válasza:

A költségeket nem is említve, sokkal drágább lenne kivitelezni, mint egy egyszerű, radiátorokkal megoldott központi fűtést. Mind anyagár, mind munkadíj tekintetében, egyrészt a fűtésszerelő számára, másrészt pedig a kőműves (vakolás), és a festő (glettelés, festés- avagy tapétázás) számára.

Ne hagyd magad megvezetni, annak, aki ezt ajánlotta, gondolom jól jönne párszázezerrel többet levenni tőled a falfűtésért.

2012. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szeretnél használni a lakásban szekrényt? Ha igen betonozd oda, mert falfűtés esetén elég sokat foghat le a fűtésből. Ja és a fallyuggatást is el lehet felejteni. Legyen az egy Van Gogh, vagy akár egy tv konzol - mindegy.

Marha jó és drága, de annyival nem jobb, mint amennyivel drágább és macerásabb. A Mika 6e kazánról pedig: szerintem 6kW-ért 140ezer egy kicsit drága. Nem tűnik komolynak, de nem ismerem, ez csak olyan első benyomás. Remélem tévedek és jó vásárt csinálsz vele. De 50m2-re 6 kW... nos elégnek kell lennie, de ahhoz jól kell méretezni. (ez az én nünükém -mármint a méretezés)

2012. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!