Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet-e lágyforrasztott...

Lehet-e lágyforrasztott rézcsövet falban vezetni, hideg- és melegvíz szállítására? A meleg víz max 70 C-fokos.

Figyelt kérdés

#rézcső #fali vezeték
2014. dec. 2. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A mai részcsöves szerelések mind lágy forrasztással készülnek .Kemény forrasztásról akkor beszélünk ha az rézzel történik,a láng hegesztéshez hasonlóan .
2014. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz, ez megvan, de a kérdés lényege, hogy lehet-e falban vezetni, vagy csak falon kívül a rézcsövet? A hőtágulás miatt nem repeszti meg a vakolatot? Mivel kell a rézcsövet burkolni, hogy tágulhasson a falon belül? Ivóvizet és használati meleg vizet vezetnék benne.
2014. dec. 3. 04:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam már régóta így vannak a csövek. Annyit csináltam, hogy a cső elé beraktam végig egy kartoncsíkot, aztán gipszeltem, gletteltem, és mehetett rá a burkolat/festés. A kartonlapnak csak annyi a funkciója, hogy ha a jövőben esetleg meg kell bontani a csatlakozásokat, akkor ne kelljen órákon át vakarni a gipszet. A melegvíz kb 5 éve fut így, ezidő alatt nem repedezett meg semmi.
2014. dec. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bence_ ***** válasza:
Berakható. Dw tegyél rá szigetelést. Így a hideg víz nem lesz párás a meleg meg nem hül le olyan gyorsan.
2014. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magára valamit is adó szerelő nem tenne be csövet a faladba szigetelés nélkül, szerintem Te se tedd. Kapható a cső méretéhez igazodó csőhéj, sőt olyan rézcső is, amin eleve rajta van a szigetelés. (Igaz, ez utóbbiból csak tekercsessel találkoztam, azt pedig kalibrálni kell a csatlakozásoknál)
2014. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, maradok a lágyforrasztott rézcső mellett, ahhoz van minden, nem kellenek spéci szerszámok hozzá. A hőszigetelés egyértelmű, a hideg és a meleg vízre is. Az a kartonos fedése a horonynak tetszik. :-)
2014. dec. 5. 05:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!