Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha a nyitott garázsomat...

Ha a nyitott garázsomat átépítem zárttá, kell építményadót fizetnem?

Figyelt kérdés
Van egy vasból készült váz, aminek van egy teteje, de ez szinte semmitől nem védi az autót. Arra gondoltam, hogy Osb-lappal befedem az oldalát, ami nem nagy munka, és nem is nagy költség. Viszont, ha jól tudom, a garázs után már kell építményadót fizetnem. Ilyen esetben is? Az egész alapterület talán 8 m2, és a magassága sincs 2 méter. Vagy ez már mindegy?
2014. dec. 4. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Önkormányzattól függ.

Nálunk pl. nincs építményadó, akármekkora garázsod van, nem kell fizetni utána.

2014. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Adót az után kell,aminek van épitési engedélye is .

Ilyen "tákolmány" meg különben sem számit annak .Az enyém is ilyen,fél óra alatt szétszedhető,de a célnak megfelel.

2014. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a leírás alpján nem kell.
2014. dec. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha nagyon biztos akarsz lenni a dolgodban, egy telefont megér megkérdezni az önkormányzat építésügyi osztályán. De ha dugiba csinálod, akkor külön emiatt nemigen fognak kijönni téged ellenőrizni. A korábbi légi felvételeken is ott a tető, és ha eddig nem zalkattak miatta, valószínűleg ezután sem fognak.
2014. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 4. 16:26
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Ha esetleg olvassátok, akkor csak megosztanám veletek, hogy megoldódott a kérdés :) Vettem használtan egy mobilgarázst, ún. ponyvagarázst, amihez nem kell semmilyen engedély, vagy adó. A régit lebontottuk, az "újat" 1 óra alatt felállítottuk. A lényeg pedig: zárt helyen van az autóm. Köszönöm, ha elolvastátok! :)

2014. dec. 21. 19:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Király!

Mennyiért tudtad megvenni?

2014. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy 50es volt, szinte jelképes összeg érte, mert teljesen újszerű, az új áruk ezeknek pedig 150-200e Ft.
2014. dec. 22. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!