Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elég magas a kémény?

Elég magas a kémény?

Figyelt kérdés

Van egy kis helységem, ahová szeretnék egy kis teatűzhelyt. (kis salgó, kis kályha, stb) Jelenleg 160cm a kémény magassága (a becsatlakozástól).


Béleletlen, egyszerű 4téglás kémény. (épült vagy 40éve biztos..)


"Normális" égésre van remény? (annak idején itt üzemelt valami kis jancsikályha, vagy hasonló, de nem tudom milyen eredménnyel.)


Köszi!



#magasság #kémény #Áramlástechnika
2014. dec. 22. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Így konkrét ismeretek nélkül csak arra tudok gondolni, hogy a kéményeket nem addig építik, ameddig el nem unja a kőműves a rakást, hanem előzőleg számításokat végeznek, hogy mekkorára kell csinálni.

Valami nagy teljesítményű szerkezet esetén talán érdemes átszámolni, de ilyen alapvető tűzhelyekhez feltehetőleg jó lesz így, ahogy van.

2014. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, valami hasonlót sejtettem én is, de akkor majd megmutatja a gyakorlat.. :)
2014. dec. 22. 15:27
 3/11 lalalalalalala és la ***** válasza:
A kéménynek minimum 4,5 méternek kell lennije. Másik szempont pedig az, hogy a kémény tetejétől 20 fokos szöget kell alkotni és ez a képzeletbeli vonal nem találkozhat semmivel(föként a tetővel, esetleg más tereptárgy). Illetve ennek a vonalnak magasabbnak kell lenni minimum 65 centivel a fentebb emiített dolgoktól.
2014. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

4,5? az elég magas egy ilyen épülethez. De ha ez kell a jó égéshez, akkor mindegy.


Az nem számít, hogy hol csatlakozok bele a kályhacsővel?


A többivel nincs gond, semmi sincs útban..

2014. dec. 23. 06:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem 20, hanem 30 fok.

4,5 m-es magasságot hol láttad? Nem egy konkrét épületnél jött ki valami számítás alapján?


Itt sem írnak róla:

[link]

2014. dec. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia


A puding próbája ...


Ha a kémény belül kormos akkor már használták - nagy eséllyel neked is jó lesz egy kis kályhához.

Ha újat csinálnál azt mondanám, hogy 6 m alatt nincsen kémény, de így hogy már ott van ki kell próbálni.

2014. dec. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lalalalalalala és la ***** válasza:
Én mêg 20 fokot tanultam. Mint írtam minimum 4.5 méter, de ettől nem lehet alacsonyabb. Az épület határozza meg, hogy mennyivel kell magasabbnak lennie!
2014. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Prágai Gábor ***** válasza:

AZ 20-30 fok az 10.

Most építem a házam és elég hosszas vitám volt e miatt...


[link]

2014. dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem ezt, hatályban van a nemzeti szabvány, ami 30-at mond (a kéménykúp 60-ából adódóan), meg hatályban van az EU-szabvány, ami 10-et mond, és a szigorúbb (10) a mérvadó.
2014. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, a fokkal nem volt gond, inkább a kályha, az égés ami a kérdés, vagyis az áramlástechnika.


Tehát, hogy ekkora kéménnyel fog-e szépen égni a kis kályhában a tüzecske. :)

2014. dec. 26. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!