Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Látszógerendás rakottdeszkás...

Fabók János kérdése:

Látszógerendás rakottdeszkás mennyezetet mivel szigetelnétek le a padlástérben ár/érték arány tekintetében?

Figyelt kérdés

2014. dec. 28. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs rajta a szokásos 20-25 cm szalmával kevert agyag? Mert az elég jól szokott szigetelni.

Ha nincs rajta semmi és nem jártok rajta, akkor szétteríthetsz néhány tekercs Isolyth-ot.


Nálam az van a padláson, elég jól működik.

2014. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
2 x 10 cm üveggyapot átfedésben rakva, alá párazáró fölé páraáteresztő fólia a por és hóvédelem miatt.
2014. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kékedi János ***** válasza:
Fontos, hogy milyen hőszigetelési értéket szeretnél elérni és járhatóvá kell e tenni a szigetelés feletti teret. Ár érték arányban az ismert technológiák közül a kőzetgyapotok jöhetnek szóba (jóval olcsóbb mint a cellulóz) 20 cm U=0,176 W/m2K, 25 cm U=0,142, 30 cm U=0,119. Létezik más alternatív megoldás is mint pld. asztalostól beszerzett gyaluforgács, amit bóraxal (ez egy só ami fertőtleníti a környezetét) kell keverni. Ez passzolna is a fafödémhez.
2014. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 jano5691 válasza:
Bármit választasz, gondoskodj róla, hogy rágcsáló ne tudja magát befészkelni a szigetelésbe, mert álmatlan éjszakáitok lesznek.
2015. jan. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Belülről, a gerendák közt is megoldhatod.
2015. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A Tengerész ***** válasza:
Valaki itt javasolta a szigetelést belülről a látszógerendás mennyezetre, ez egyrészt macerás, másrészt nem lesz szép, pláne ha ez egy parasztház, szóval oda stílustalan. Én azt csináltam, hogy felülre terítettem párazáró fóliát ez NAGYON fontos. Erre terítettem 3 (!!!) réteg 10 cm vastag hőszigetelő paplant (Knauf, Therwoolin bármi jó ami a legközelebbi építőanyagtelepen kapható, vagy nézd ki a neten és rendeld meg amelyik a legkedvezőbb ár, szállítás). Erre már NEM SZABAD fóliát teríteni. Én felülről ledeszkáztam, mert fontos volt, hogy járható legyen a padlás. A deszkákat a rakott deszkákra merőleges, lábakra helyezett párnafák tartják. Ez a legolcsóbb és a legjobb megoldás, nem kellenek hozzá drága "szakik", te is meg tudod csinálni. Mióta megvan, egy kis cserépkályhával még mínusz 10 fokban is befűtöm az egész házat. Tudni kell, hogy a hőveszteség 30-40 százaléka a mennyezeten van, tehát ez még a falak hőszigetelésénél is fontosabb.
2015. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A Tengerész ***** válasza:
Annyit javítok, hogy a "NEM SZABAD FÓLIÁT TERÍTENI" az azt jelenti, hogy párazáró fóliát nem szabad. Mondjuk én csak ilyet ismerek, páraáteresztőt nyilván szabad, de azt meg minek a deszka alá? A páraáteresztés azért fontos, mert pára mindig van ha élnek bent és mindig belülről vándorol kifelé. A hideg felületen lekondenzál ( ahogy a whiskeys pohár is bepárásodik, ahogy a hideg WC tartályról is csöpög nyáron a víz a fejedre), ami ha helytelenül a szigetelés hideg oldalára kerül a párazáró fólia, idővel átáztatja a szigetelést ami attól kezdve sz@rt ér. "Profik" követik el ezt a hibát legtöbbször.
2015. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A pára mindig a meleg oldalon csapódik ki. Ha nem teszel párazárót akkor beszivárog a pára a szigetelés közé és tönkre teszi.Úgyhogy a fólia nagyon fontos.
2015. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!