Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szobába az ablak alatt lévő...

Szobába az ablak alatt lévő párkányra okos megoldás?

Figyelt kérdés

Most egy 2-3 cm vastag falap van ott, amit ki kellene cserélni, mert a felülete se szép + a reluxa miatt télen bepárásodik az ablak, s folyik le a víz rá, ami nem is lenne baj, de nincs ellátva vízorral, s kapja a fal, ami következtében hullik a vakolat a radiátor és a párkány között.


Szóval egy műanyag, vízorral ellátott vmire gondoltam, vagy tudtok vmi jó megoldást ezen kívül, egyáltalán az én ötletemet ki lehet vitelezni? Más anyag, vagy vmi okosság esetleg?


Előre is köszönöm.



#anyag #megoldás #Párkány #vagy minek hívják #vízorr
2014. dec. 29. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, létezik műanyag ablakpárkány ha erre gondolsz.

[link]

2014. dec. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A reluxa miatt nem párásodik be az ablak. Más lehet az oka.
2014. dec. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es: ez lesz az, csak ablakot még nem akarunk cserélni, kicsit több lenne a költség.


fa ablakhoz ez nagyon hülyén nézne ki szted?


2-es: néztem már, h ha nincs lehúzva, akkor nem vizesedik be annyira, legalábbis akkor kap vmi légáramlatot valszeg a radiátortól (gondolom én, de nem értek ennyire hozzá, sőt egyáltalán), így, amikor le van húzva, s még sötétítésre is van állítva, akkor pedig utána, de még amúgy is vmennyi víz le tud folyni róla.

2014. dec. 29. 07:47
 4/8 Pandas74 ***** válasza:
Jo megoldasnak tunik a muanyag ablakparkany,ha nem az alap feher szinit valasztod a fa ablak melle,hanem valami famintaratut ,akar tetszetos is lehet!
2014. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én fagyálló padlóburkolóval oldottam meg ,és állitom jól is néz ki.
2014. dec. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem vészes a fehér se, mert fehérre van festve az ablak belülről, szóval a szín nem baj sztem.

csak már előreterveztem kicsit, ha új ablak lesz egyszer, de akkor meg úgyse ezen a párkányon múlik a dolog talán, ha menthető, akkor menthető, ha nem, akkor nem.

2014. dec. 29. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Az üveg nem a párkány miatt párásodik, hanem a hideg üveg miatt, mivel nem jól működik a szigetelése. Azért az ablakot vagy felújítani szükséges, vagy lecserélni.
2014. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó: nem is úgy gondoltam, h a párkány miatt párásodik be, erről korábban írtam, hanem arról, h ha majd egyszer ki lesz cserélve az ablak, akkor megint kell párkányt cserélni.
2014. dec. 29. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!