Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kémény egyik percről a másikra...

Kémény egyik percről a másikra nem húz. Miért?

Figyelt kérdés
Vegyestüzelésű kazán kéményről van szó 8 téglás, tehát jó nagy 15m magas kb eddig húzott mint az őrült raktam meg egy fél óra múlva bementem állt a füst és a tisztító nyíláson elkezdett szivárogni a füst a kéményen meg csak kis füstöt adott ki. Na akkor felmentem az emeleti tisztítóba kinyitottam ledobtam 2 méretes követ semmi korom nem jött ki az alsó tisztítóba is csak 10-15cm magasan volt korom és ha tükröt rakok bele még fent is akkor még a fényt sem tökrözi vissza lyukat se látok létezik hogy a felső 2/3-ad az a 3-4m dugult volna el?
2014. dec. 29. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs a közelben valami magas tárgy ami a szelet úgy kavarja meg hogy az valahogy belefúj a kéménybe. Magas fa, vagy ilyesmi. Egyébként a túl nagy belső keresztmetszetű kémény se jó.
2014. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, hogy eldugult. Kéményseprő kéne, aki leengedi rajta a golyót.
2014. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van semmi most holnap reggel fogom kitakarítani a kéményt most vettem a házaz egyedül újítom fel az egészet csak most váratlan gond érkezett az előző tulaj mutogatta a kéményes papírt szépen fizette csak felhívtam a seprőt és kiderült hogy sose engedte be...mostmár mindegy holnap reggel felmegyek alu létrán aztán kitakarítom
2014. dec. 29. 21:31
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 Tudom hogy nem jó, de ideális a keresztmetszet, mert kb 45kW-os kazánnal megy.
2014. dec. 29. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég nehéz elképzelni, hogy egy ekkora kéménynél a felső tisztítónyílás fölött legyen dugulása, alul meg ne. De ezt meg tudod nézni, ha felfelé nyomsz valami acéldrótot, aminek a végére csináltál egy kerek hurkot, hogy ne akadjon bele a téglákba.

Biztos, hogy a kémény nem húz? Tehát ha mondjuk a kazánnak minden nyílását elzárod, és az alsó tisztítónyílás elé tartasz égő papírt, akkor a lángja és füstje nem megy kifelé?

Sokkal életszerűbb, hogy a kazán vagy a kazánt a kéménnyel összekötő cső duguljon el. De ahogy olvasom, az alapján nálad nem így van.

2014. dec. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Nálam anno a kőművesek dobálták bele a fölös téglákat, maltert. Az első fűtésnél ömlött a víz a kéményből a vizes fától. 2 vödör sittet szedtünk ki a vadi új kéményből.
2014. dec. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mint kiderült a gerincoszloptól felfelé elkátrányosodott 2cm-es lekerekített végű acéldróttal se tudtuk ki verni belőle , ilyenkor meg senki nem megy fel olyan szar idő van felülről kellene benyúlni a kéménybe dehát...
2014. dec. 31. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!