Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 50 négyzetméter alatti melléké...

50 négyzetméter alatti melléképületet is csak vállalkozó építhet?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,ha mi az újonnan épülő házunk után szeretnénk építeni egy 50 négyzetméter alatti tárolót és kazánházat,azt építhetjük magunknak?vagy ahhoz is vállalkozó kell?

2015. jan. 1. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden építési engedély köteles tevékenységet jogosultsággal rendelkező cég végezhet.
2015. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom mivel kazánház is lesz,engedély köteles,így akkor vállalkozó kell.
2015. jan. 2. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Az engedélykötelesség alja nem 50 m2, hanem 50 m3 és 3 m gerincmagasság. Ha efölötti méretben gondolkodtok, az már alapból engedélyköteles, azaz nem csinálhatod minden hivatalos tervezés meg egyebek nélkül.
2015. jan. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj értem,akkor ezt elnéztem,köszönöm :-)
2015. jan. 2. 12:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Most meg ezt olvastam:A szabályozás szerint – amennyiben az ingatlan nem fekszik védett területen (műemléki, világörökségi, stb.) – melléképület 50 négyzetméter alapterületig és 2,5 méteres építménymagasságig (kb. átlagos homlokzat magasság) építés-bejelentés alapján építhető. E fölött viszont építési engedély kell.
2015. jan. 2. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez volt az előző törvény.
2015. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A túlszabályozást rágja meg a hétféle rosseb és verjen bele a ménkű!
2015. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!