Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hallott arról valaki hogy 30...

Hallott arról valaki hogy 30 millió alatti költségvetésű háznál nem kell vállalkozó csak műszaki vezető?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz hogy van egy m. vezető és magad csinálsz mindent?
2014. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen,de hivatalosan szakmunkással és bejelenteném mondjuk napi díjra csak nem vállalkozóval,hanem minden folyamatra egy vagy két szakmunkást hívnánk a segédmunkát pedig a család adná.
2014. júl. 7. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Én vagy 5 éve építkeztem nem hinném hogy azóta lazultak volna a követelmények sőt azok álltalába mindíg szigorodnak. Amit te szeretnél csak vágyálom. Persze lerakhatod a lamináltat meg mondjuk az ereszcsatornát is felrakhatod és hasonlók mert ezekkel is sokat spórolsz de ennyi. Kell egy műszaki vezető és kell ács vállalkozó kőműves villany és víz szerelő vállalkozó. Írjátok az építési naplót és minden szakember ír pecsétel fénymásolja az engedélyét. Olyat meg nem találsz aki a te munkádhoz adja a nevét és csak aláír. Senki nem vállal felelőséget a te gázbekötésedért például. Sőt nálam még meg kellett venni még két ember aláírását aki átvette a gáz és villany rendszert mert nem elég hogy aki csinálta szakmabeli és vállalkozó még kellett hozzá egy plusz papír amilyük nem volt meg. Hát így megy ez én is hasonlóan képzeltem mint te de aztán gyorsan felébredtem. Persze ne add fel a reményt más megye esetleg más szokások de akkor nálunk szigorúan vettek mindent. Azt tanácsolnám keress egy műszaki vezetőt aki jártas ezekben és érdeklődj meg mindent mert később kellemetlen meglepetések érhetnek anyagi téren
2014. júl. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a gáz villany meg ilyenekre gondoltam,hanem alapozás,falrakás,tető,vakolás.Ezt egyébként egy felelős műszaki vezető mondta csak még nem volt időnk leülni és letisztázni,hogy akkor hogy is működik ez.
2014. júl. 8. 07:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá rendesen nehogy megjárd. Az én műszaki vezetőm nem világosított fel rendesen az elején. Szépen megcsináltam pár tízezerből a villanyszerelést egy ismerőssel. Aztán nyögte be hogy jó jó de kell hozzá egy vállalkozó pecsétje aláírása. Gondolhatod senki nem vállalta a felelőséget a mi munkánkra. Mondjuk valószínű én se tennék ilyet. Az egészet újra csinálták 350-ezerért cakk pakk. Nem hogy olcsón megúsztam de még azt is buktam amit én ráköltöttem mert az összes vezetéket ki tépkedték.
2014. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen pontosan utána fogok kérdezni!Csak gondoltam hátha tud valaki pontosabbat.
2014. júl. 8. 18:20
 7/9 plajer tibor ***** válasza:

sajnos rossz hírem van:

1. a klasszikus "saját erős" kivitelezés megszűnt.

2. csak szakmai jogosultsággal rendelkező végezhet munkát az építkezésen / építési területen/

3. a tulajdonos is csak a munkavédelmi szabályok szerint léphet be....

4. javaslom, hogy bíz meg egy mérnöki KFT-t a kivitelezéssel /csak szervezéssel/ és az FMV-vel , és az E-NAPLÓ VEZETÉSSEL majd vedd meg nekik te az anyagot ez nem tilos.

5. jelölj ki nekik pár embert, hogy vegyék fel őket legálisan melózni.

6. vegyenek be téged is, a szakmunkát nem igénylő munkákra , nyissanak neked is alnaplót az E-NAPLÓBAN. Ez nem tilos.

7. Ha nem csak egy céget fogadsz fel, hanem mondjuk kettőt, akkor még egy MŰSZAKI ELLENŐRT is fel kell fogadnod az FMV mellé....


ha kell NÉV, cím szólj, ajánlok neked ilyen rugalmas céget ....

2014. júl. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 11. 05:51
 9/9 A kérdező kommentje:
Megbízási szerződéssel sem lehet????
2014. júl. 11. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!