Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új ház építésén gondolkozunk....

Új ház építésén gondolkozunk. Melyik a leghasznosabb fűtési forma a házban? Mi a legtakarékosabb?

Figyelt kérdés

Könnyűszerkezetes, kb 160m2-es 2 szintes házon gondolkozunk, az alsó szinten élnénk, fent csak 2 háló lenne, fürdő, wc és gardrób.


Lentre mindenhova padlófűtés okos húzás lenne? Illetve csak radiátoros fűtés létezik? Érdemes napelemet rakni csak a fűtés miatt? Vagy valami más megoldás esetleg?

Kandallót nem szeretnénk.


2015. jan. 3. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
építsetek passzív házat...
2015. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legkényelmesebb a kondenzációs kombi gázkazán , csak fel kell csavarni más dolgod nincs , szerintem jelenleg ez a legoptimálisabb fűtési forma . Kérdés milyen lesz a gáz ára , ezt lehetetlen megjósolni , de amíg Viktor van , addig ez a menő....


Legmelegebb a fafűtés ( mondjuk faelgázosító pufferrel , vagy nagy kazán pufferrel ) , de dolgozni kell vele ,

akkor éri meg igazán , ha van erdész haverod , vagy magad szeded a fát az erdőben .A rendszer 1 millió környékén van , ez a legolcsóbb , de ez csak a kazán és a beszerelés , radiátor nincs bent.

Sajnos Viktor rátette a fa árára az elektronikus útdíjat ás a jövedéki adót , úgyhogy jelenleg annyira nem éri meg.

Nem mindegy hogy megveszed a fát 17000/m3- ért az átverős árusoktól , vagy 15000/m3 - ért az átlagos árusoktól , vagy 13500/m3- ért az erdészettől és magad darabolod , vagy 10000/m3 - ért az erdész havertól , vagy kimész fát szedni saját szállítóeszközzel 8000/m3 - ért , érted , hogy mire gondolok....


Napelemmel nem fűtenek ( a meleg vizet szokták nyáron napelemmel készíteni ) , abban az országban éri meg a napelem , ahol támogatják ( pl. Ausztria ).

Igazából egy bojler napi 150 Ft.- ból megcsinálja két embernek a meleg vizet 150e Ft. beruházással , egy kezdő napelemes rendszer meg 600e környékén lehet....


A passzívház és a hőszivattyú a legolcsóbb , csak a beruházási költséggel van a probléma......

2015. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felületfűtés. Kondenzációs kazánnal vagy vízszintes talajkollektor és hőszivattyú.

Radiátor se rossz egy normál gázkazánnal.


Napelem meg társai felesleges pénz kidobása az ablakon, tökmindegy, hányan csinálják meg árulják (lásd cigaretta).


Ha még kíváncsi vagy, írj privátban.

2015. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én lehet túlságosan hagyományos vagyok, de ha fűtést kéne szerveznem az újonan épülő lakásomba, akkor egy carborobot szenes kazánt vennék. Több napig hozzá sem kell nyúlni, amikor kifogy a tartályból a szén, akkor meg kihamuzom, feltöltöm és ismét megy. Termosztáttal meg a szobából vezérlem a fűtést... Én nekem ez a véleményem, bár én teljesen elzárkózom a gáztól! :) Jobb ez hagyományosan - szerintem!


Ui.: szerintem a legmelegebb a széntüzelésnél van. És még mielőtt jönnének azzal, hogy az koszos, stb... A fűtés már korszerű, gázzal, fával, de szénnel is. És nem olyan koszos. Csak meg kell tanulni kezelni. :)

2015. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem koszos, és csak meg kell tanulni kezelni... valamint az a 200 mázsa szén is a saját lábán megy el a kazánig, onnan ahová legórták, miközben a szobából vezérled :-)
2015. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ja, kétszáz mázsát fűtesz el egy tél alatt? Lehet elgondolkodnék egy kisebb házon. :)))


Egyébként 20q-t kényelmesen be lehet hordani pár óra alatt.

2015. jan. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!