Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kondenzációs gázkazán kéménye...

Kondenzációs gázkazán kéménye szigetelhető-e?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányúl, hogy a duplafalú kémény üveggyapottal körbetekerve szigetelhető-e? Mi a gázkazánt csak melegvíz előállítására használjuk( beépített 60 literes víztárolóval rendelkezik) naponta 1szer, max 2szer kapcsol csak be. Nálunk 2014 december 30-31-én -15fokok voltak, és a gázkazán január 1-én már nem kapcsolt be, hanem villogot , a kézikönyvében ( a hibakód alapján) a következő hibát írta: a füstelvezető csövek eltömődtek, vagy a ventilátor leállt. Ja a gázkazán után közvetlenűl födém alatt is a kéményen, illetve a padláson is a kémény alsó részén jelentős párakicsapódásra lettem figyelmes.Szerelőt hívtunk, aki megállapította, hogy mivel a gázkazán csak nagyon ritkán ment a nagy hidegben a pára valószínűleg lecsapódott a kémény belső falán és elzárta a kéményt, a kazán pedig letiltott.A kéményt kiolvasztotta a kazán tökéletesen működik. A házban kb 23-24 fok a padláson -15 fok volt. A szerelő azt mondta, hogy hideg időben indítsuk el a kazánt fűtésre is, hogy megelőzzük a fagyást, de nem szeretnénk, mivel fával fűtünk. A kémény szigetelése a fent leírtak miatt fordúlt meg a fejemben. Kérdésem, hogy nem tűzveszélyes-e, egyéb hatulütői vannak-e?


Várom a válaszokat! Köszönöm!


2015. jan. 4. 12:41
 1/3 Bence_ ***** válasza:

Nyugodtan körbe tekerheted gyapottal.

Milyen hosszúságú a kéményetek?

2015. jan. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hiába szigetelnéd, a dupla cső úgy működik, hogy a belső csövön nyomja ki az égésterméket, a belső-külső között pedig szívja be a külső levegőt, esetedben a -15 fokosat.

Tehát vagy előmelegíted a beszívott levegőt nagy hidegekben ( :D ), vagy a szerelőre hallgatsz.

2015. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. jan. 21. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!