Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen fűtést éri meg kiépíten...

Milyen fűtést éri meg kiépíteni a házba? Természetesen új építésű ;kondenzációs gázkazán padlófűtéssel vagy hőszivattyús (levegő/víz)

Figyelt kérdés
Mindkét esetbe padlófűtéses megoldás lenne,Valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalata?

2014. dec. 14. 22:42
 1/4 MEYNUS válasza:

Én voltam hasonló dillemmában. Végül a kondenzációs kazán és vízteres kandalló kombó lett a nyerő. De behúztam a háztatrási helyiségbe 2 db 32-es KPE csövet, hogy ha majd lesz pénzem és olcsóbb lesz a technológia, akkor rá tudjak akasztani egy mélyfúrt víz-víz hőszivattyút. A KPE csövek másik vége azon a ponton van a kertben, ahol majd a furat lenne.

A levegő-víz hősz. szerintem nem túl jó hatásfokú (COP szám) én ezért nem foglalkoztam vele.

Feltételezem, hogy jól hőszigetelt lesz a ház, mert a padlófűtés csak ott működik.

2014. dec. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%

Én sem mertem levegős hőszivattyút építeni, bár sokáig kacérkodtam az elképzeléssel. De akárhogy néztem, sajnos amikor a leghidegebb van, akkor a legrosszabb a hatásfoka. És bár a skandináv népeknél nagy divat, de ott fillérekért adják a vízenergiából nyert elektromos áramot!

Két darab százméteres földszondából nyerem a geothermikus energiát. Eddig COP=4,6 a munkaszámom, azaz 1 kWh elektromos energia felhasználásával 4,6 kWh hőenergiát állítok elő.

A november havi fűtés és melegvíz 14 ezer forintba került. A ház egy háromszintes 10x10-es kádár kocka, azaz durván 300 m2 alapterületet fűtök. Nyáron meg tényleg fillérekből klimatizálok, mert a fölszonda 15 fokos vizét a fancoilokba keringtetem. (Ilyenkor csak egy 200W-os és három 60W-os szivattyú megy)

[Ettől függetlenül a gázkazánt is meghagytam, azaz két hőtermelő egységem van, a gázkazán és a hőszivattyú.] Korábban rendszeresen megijesztett a gázkazán, mert mindig karácsony előtt szarakodott valami, és eluntam, hogy hosszas rimánkodásokkal egy vagyonért méltóztatott valaki kifáradni hozzám. Így ha valami gond van az egyik hőtermelővel, átállok a másikra, és kivárom, míg a szerelő ráér...

2014. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mennyiben fájt a geotermikus rendszer kiépítése?Mert osztok szorzok és a kondenzációs kazánnal meg egy 1000-2000l-es puffertartállyal lehet hogy gazdaságosabban jönnék ki padlófűtéssel egybe kötve ,max kiépítek a szobákba még egy radiátoros kört.nézegettem a vaillant ,bosch meg efféle prémium márkás 300-450 ezer körüli kond.kazánokat!
2014. dec. 15. 11:35
 4/4 hufi1 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem levegős hőszivattyúm van, az lát el mindent, fűtés, hűtés, melegvíz..135nm alapterületű ház, novemberben decemberben 20e volt a fütésszámla.

Telepítése olcsóbb és egyszerűbb mint a társaiké, cserébe viszont nem a legjobb a hatásfoka..

Remélem segítettem

üdv hufi

2015. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!