Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen engedély szükséges és...

Milyen engedély szükséges és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Egy internetről megrendelhető gyártó által legyártott elemekből felépíthető faházat szeretnék elhelyezni egy építési belterületi telken. A ház alapozási mérete 42m2, gerincmagassága 2,94 m, nyaralóházként árulják. Alapot nem szeretnék, alátámasztással szeretném megoldani, vagy a telken lebontott ház betonalapjára tudom esetleg elhelyezni. Jelenleg nincs épület az ingatlanon. Azt olvastam hogy többféle engedély létezik, azt szeretném megtudni hogy ez az építkezés melyik kategóriába tartozik és mennyibe kerülne az engedély, a gyártó azt írja az általuk gyártott faházak az ÉMI által kiírt követelményeknek megfelelnek, az engedélyezéshez szükséges ÉMI engedélyt tudják biztosítani, de én nem szeretnék helyszíni összeszerelést kérni, ez probléma lehet az engedélyezésnél? Közműveket szeretnék bevezetni a faházba, nyaralóként funkcionálna, esetleg a későbbiekben az év egy részét itt tölteném.

2015. jan. 10. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
ÉMI (pontosabban ÉME, az ÉMI egy cég) engedély akkor kellene hozzá hogyha igénybe vennél állami támogatást a faházhoz.
2015. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Építési engedély köteles.

Helyi építési hatóságnál tudsz érdeklődni.

Itt kérhetsz beépítési előírást is, ami tartalmazza, hogy mit építhetsz, hogyan kell a telken elhelyezni, mekkorát építhetsz stb.



Amit gyártó írt, hogy rendelkezik Éme enedéllyel, az azt jelenti, hogy minősítették, ezáltal az országban forgalmazható, beépíthető. Minden építőanyagnak (tégla, cserép ablak ... stb.) rendelkeznie kell ilyennel, vagy neked kell egyediként minősítened.

2015. jan. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha hivatalosan akarod építeni nehéz lesz. Csak engedéllyel rendelkező kivitelezővel építheted. Az ÉME engedélye kevés. A gyártó által kiállított teljesítmény nyilatkozat nélkül ne is állj szóba velük. Nem kapsz használatbavételi engedélyt, amit kapsz tetemes bírság. Nézz utána az elektromos építési naplónak is. Ha egy elbontott épületről van szó én nem szólnék senkinek. Felépíteném az eredeti alapra és hallgatnék mint a sír.
2015. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!