Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőteres paraszt típusú...

Tetőteres paraszt típusú vályogházat mennyiből lehetne felépíttetni? Földszint 50 nm + tetőtér.60 cm vastag falak.

Figyelt kérdés

Köszönöm szépen a válaszokat előre is! :)

Szép napot!



2015. jan. 11. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Vályogházra nem lehet emeletet (beépített tetöteret sem) tenni, mert nem bírja el a fal.
2015. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem beszélve, hogy a parasztház nem tetőteres
2015. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet vályogfalra tetőteret építeni. Utána néztünk!

Nem olyat szeretnénk mint amilyenek pl 100 éve voltak, hanem kicsit modernebbet.

2015. jan. 12. 14:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Káptalantótiban van egy ilyen
2015. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


no ez ilyen, vályogból van és 15 éve épült kb

2015. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugyan miért nem ovlastad el, amit belinkeltél?


Itt egy idézet belöle "Falai téglából 50 és 60 cm vastagságban készültek. Nyílászárói fából készültek."


Akkor HOL VAN a VÁLYOG?!?!?!?

2015. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ismerem a tulajt és voltam benn


úgy készült, hogy 1 méter tégla és felette vályog

2015. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mi olyasmire gondoltunk mint ami Alsópáhokon van a Kolping hotel. :) Nézzétek meg ha érdekel. Nagyon szép kis házak, paraszt típusúak és van tetőterük. Úgy tudom, hogy ha megfelelő a tartószerkezet, akkor lehet tetőteres a ház :) Köszönöm szépen a válaszokat. :) És mennyibe kerül egy ilyen ház kivitelezése szerintetek?
2015. jan. 13. 10:26
 9/13 anonim ***** válasza:

Paraszt típusú xD


Amúgy annak érdemes utánajárni, hogy egyáltalán engedélyezik e, hogy vályogból építs, mert elvileg eléggé körülményes, meg van szabva hogy csak helyben kitermelt vályogból lehet, "lélegző" falnak kell lennie, stb.

2015. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Viccesnek találod a paraszt típusút? Akkor hahotázz csak! :)

Viszont a kérdésemre választ még nem kaptam tőled sem. Igen tudom azt, amit a vályogról írtál, köszönöm szépen. De veled ellentétben én nem kötök bele az írásodba. Nem a sok okoskodó beszólásra lettem volna kíváncsi! Tisztelet a kivételnek! Hanem tapasztalatokra, de úgy látom az nincs.

További szép napot kívánok!

2015. jan. 16. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!