Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vonat mellett 50 m-re lakni?

Vonat mellett 50 m-re lakni?

Figyelt kérdés
Lenne egy újépítésű ikerház, aminek a hátsó felét már meg is vették, de az első 1 éve eladó. A gond vele, hogy 50-re van a sínektől pont előtte van zajvédő fal, de kicsit oldalvást van a vasúti átjáró, ott nincs fal. Nagyon jó áron van és vég néztük ahogy épül, mert sokat járunk arra. Szerintetek élhető? Sokan lebeszélnek róla, de régi házak vannak ilyen árban amire rengeteget kéne még rákölteni, amire nem lenne kapacitásunk. Mit gondoltok?
2015. jan. 21. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vonat közelében lakom (Keleti - Kelenföld vonal), engem nem zavar. Szinte csak akkor tűnik fel, hogy elment egy vonat, ha épp nyitva van az ablak és telefonálok/tévét nézek közben.

Természetesen az sem mindegy, hogy egy nagy forgalmú rendező pályaudvar vagy egy kis forgalmú vasútvonal mellett laksz.

2015. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Győr melletti település. Az átmenő forgalom tuti nagy, de nem olyan sok áll meg itt szerintem. Nem lehet a MÁV-tól egy listát vagy bármit kapni, hogy itt mennyi vonat megy át és ebből hány áll meg? Sokat olvasok utána és írják, hogy könnyű megszokni, meg nyári nagy melegbe klímáznák éjszaka szerintem. Az a baj nem tudom mekkora az átmenő forgalom.
2015. jan. 21. 11:45
 3/12 A kérdező kommentje:

itt talán azért látszik és az átjáróig van fal

[link]

2015. jan. 21. 11:56
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk a nyaralónk is vonat mellett van, meg lehet szokni. Viszont ha ott átkelő van akkor általában szokott lenni főleg ha van be nem látható irány kötelező duda tábla a mozdonyvezetőknek, na az inkább zavaró.
2015. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg tudod nézni, hogy hány vonat áll meg:

[link]

Az ICket pedig ugyanezen a honlapon a Győr - Komárom vonatok lekérdezésével.


Mi a Szerencs - Sátoraljaújhely vonalon lakunk, óránkét 1 pár vonat jár, az ICket pár éve vették el, de most újból lesz, viszont nagy a vasúti teherforgalom (sokkal jobban hallani a tehervonatokat, mint a többit)

40 méterre lakunk a sínektől, védőfal nincs.

Igaz, én ide születtem (1 házzal arrébb), de akik ideköltöztek azok is megszokták a vonatok zaját. (sokkal rosszabb volt, amikor még szenes mozdonyok jártak)

Az átkelő is közel van hozzánk, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor dudálnak a vonatok. (ég a piros lámpa, leengedik a sorompót és kész, nem kell dudálgatni)

Az sokkal rosszabb, amikor itt áll a tehervonat 1/2-3/4 órát, a mozdonya pont a mi házunknál.

2015. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Az utcában is kérdezgetünk, hogy ők mit hallanak biztos ami biztos. Kicsit félünk, hogy nem menne a hozzászokás, de ez egy vissza nem térő lehetőség számunkra.
2015. jan. 21. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg a másik lakót kérdezd meg, ő mennyire hallja.
2015. jan. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
5-ös csak akkor kell Dudálnia a vonatnak ha kanyarból nem belátható helyről érkezik az átkelőhöz. Ahol a nyaralónk van, is csak az egyik irányba dudálnak mert a másik irány egyenes... De ahol nincs kanyar ott egyik irányban sem kell. A tábla meg egy magas vékony tábla rézsútos feketével ha jól rémlik, de nem vagyok mozdonyvezető :-)
2015. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Én vasutas vagyok, 5 naponta készenlétben a sínektől 30 méterre alszom. Mikor vonat jön, ugrál velem az ágy. Tévét nem lehet érteni tehervonatok áthaladásakor. Zajvédő fallal mondjuk jobb a helyzet, de nem jó, csak jobb.

Valamennyire persze meg lehet szokni, de én csak akkor költöznék ilyen helyre, ha ingyen adnák a lakást.

2015. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam egy nagyobb állomás mellett, rendeztek is, tehervonatok, személyvonatok stb. Őszintén szólva az első héten igen keveset aludtam, aztán megszoktam. Kb. észre sem vettem hogy vonatok mennek fel s alá.

Többen irigyelnek is ilyen miatt, baráti nyaraláskor, balaton déli partján is nagyon közel a vasút a megszokott nyaralóhoz, én alszok a legközelebbi szobában(aktuális "hálótárs" bánatára)észre sem veszem

hogy elment a vonat.

Egyik rokon is vasút mellett lakik, bár messzebb tőle, állítólag lehet náluk hallani valamilyen szinten(ők sem hallják), de ha pl. vendégségbe megyünk a szülőkkel, akkor olyan mintha nem is lennénk rokonok, ők hallják a vonatot, és meg a rokonokkal csak nézek hogy mit hallasz.

Egyszerűen fel sem fogja az agyam a hangot.

2015. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!