Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 25m2 alapterületű helységet...

25m2 alapterületű helységet szeretnék betonozni 8cm vastagon, mennyi sódert illetve cementet rendeljek? Konkrét Válaszokat kérek ha lehetséges!

Figyelt kérdés
Olvastam már sok bejegyzést,de konkrét válaszokat sehol nem találtam.

2015. jan. 26. 12:26
 1/5 A kérdező kommentje:
ha jól számoltam közel 2m3 beton mennyiség, plusz a tömörödése.
2015. jan. 26. 12:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2,5m3 sóder

+600kg cement

2015. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ennél jobb, ha erősebb.

2 m3 4:1 keverési arányú betonhoz kell 2 m3 sóder és 300 kg cement, de mivel annyira pontosan úgysem tudod csinálni a vastagságot, inkább valamivel többet hozass - vagy hétköznap betonozz, mikor el lehet még ugrani egy utánfutóval némi pótlásért szükség esetén.

Ennél inkább kicsivel erősebbre érdemes csinálni a betont, biztos ami biztos alapon... Meg persze hálót rakni bele, nehogy leszakadjon, ha 10 év múlva megsüllyed alatta a föld. (Mi is így jártunk, pontosabban, a házunk egykori építői, úgyhogy két szobát újra kellett betonoztatni.)


[link]

2015. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, elütöttem, 600 kg cement akart lenni.
2015. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél földnedves kész betont! 2 óra alatt megvagy az egésszel, és profi minőségű betont kapsz!


Udvaron leborítod, talicskával betermeled, szétteríted, lapvibrátorral megtömöríted, aztán kész, mehetsz a dolgodra!


2m3 földnedves betont kapsz 20ezerért. Ennyit kifizetsz csak cementre is! Számolj, dönts!

2015. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!